Woda – ciało – organizm

Woda jest bardzo ważnym dla nas zasobem, ponieważ korzystamy z niej codziennie. Poza tym, że dziennie powinniśmy wypijać kilka litrów wody, korzystamy z niej również podczas innych czynności takich jak sprzątanie czy kąpiel. Skład wody jest dla nas istotny, ponieważ może niekorzystnie wpływać na wygląd naszej skóry. Wiele problemów skórnych może być spowodowanych przez nieodpowiednią wodę, dlatego warto sprawdzić, czy to ona nie stanowi dla nas problemu. Dla osób ze skórą wrażliwą i skłonną do przesuszenia warto, jest poszukać źródła problemu, którym może być zbyt twarda woda. 

Jak woda wpływa na nasz organizm?

Człowiek w dużej ilości składa się z wody i potrzebuje jej do życia. Nieodpowiedni skład wody może powodować braki mikroelementów w naszym organizmie, które mogą mieć wpływ na przykład na nasze zmęczenie czy koncentrację. Biorąc kąpiel czy prysznic, warto zwrócić uwagę na jakość wody. Zbyt twarda może przyczyniać się do przesuszenia naszej skóry, a w efekcie do powstawania wysypki czy innych zmian skórnych. Twarda woda ma również wpływ na nasze włosy, może skutkować tym, że są one matowe, sztywne i wysuszone. Rozwiązaniem tego problemu jest filtr do wody prysznic, który niweluje twardość wody, zmniejsza również ilość chloru w wodzie. Dzięki temu woda staje się bardziej miękka i jest bezpieczniejsza dla naszej skóry i włosów. 

Dlaczego warto kupić filtr do wody pod prysznicem?

Filtr do wody pod prysznicem umieszczony jest przy słuchawce prysznicowej, jest niewielki, a jego znaczenie może być ogromne dla stanu naszej skóry. Dla osób, dla których istotny jest wygląd łazienki, dostępne są również filtry sprzedawane jako słuchawka prysznicowa, które swoim designem nie odróżniają się od modnych obecnie słuchawek prysznicowych. Dzięki zamontowaniu takiego filtra woda pod prysznicem nie będzie już twarda, a w jej składzie zmniejszy się ilość chloru, którego działanie wpływa negatywnie na naszą skórę i włosy. Twarda woda powoduje przesuszenie skóry. Mimo jej intensywnego nawilżania kremami i balsami ciężko będzie utrzymać jej odpowiedni poziom nawilżenia. Zamontowania filtra do wody zlikwiduje źródło problemu, dlatego jest to najlepsze rozwiązanie dla osób z problemami skórnymi spowodowanych twardą wodą. 

Zalety filtrów do wody

Poza negatywnym wpływem twardej wody na naszą skórę twarda woda źle wpływa również na łazienkową armaturę. Osad powstający na kranach, słuchawce czy umywalce często bywa ciężki do wyczyszczenia. Zamontowanie filtra do wody, będzie skutkowało również dodatkowymi oszczędnościami. W łazience nie będzie powstawać osad po twardej wodzie, dzięki czemu jej sprzątanie nie będzie konieczne tak często. Oszczędność będzie, więc dotyczyć wydatków na środki czystości oraz naszego czasu, poświęconego na sprzątanie łazienki. Długofalowo, twarda woda nie będzie niszczyć łazienkowej armatury, przez do nie będzie dochodzić do awarii wynikających z uszkodzenia. Ciągłe naprawy to nie tylko dodatkowy koszt, ale też i nerwy związane z niemożliwością z korzystania z łazienki. 

About Jagna Ariadna