Jak wykonać przelew z angielskiego konta na polskie

Jak wykonać przelew z angielskiego konta na polskie?

Zastawiasz się jak przelew z angielskiego konta na polskie? Świetnie trafiłeś! Dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami, jak szybko i ekonomicznie wykonać przelew z angielskiego konta na polskie. W naszym poradniku przedstawimy wszystkie wady i zalety tego rozwiązania. Dzięki temu dokonasz wyboru na tani, a zarazem bezpieczny przelew z angielskiego konta na polskie.

Jak wykonać przelew z angielskiego konta na polskie?

Jednym z najczęstszych przyczyn migracji Polaków do UK są względy zarobkowe, co powoduje, że pojawia się kolejne pytanie, jak wykonać przelew z angielskiego konta na polskie. Najczęściej, gdy przebywasz za granicą musisz przelać pieniądze do Polski – w jaki sposób można to zrobić najkorzystniej? Gdy chcesz dokonać przelewu z angielskiego konta na polskie musisz zwrócić uwagę na koszty oraz kurs funta i czas, w jakim pieniądze zostaną przelane na konto w Polsce. Gdy chcesz dokonać przelewu, to możesz to zrobić na kilka sposobów.

Przelew bankowy

Przelew bankowy jest jedną z podstawowych, a zarazem najmniej opłacalnych sposobów na przesłanie pieniędzy z angielskiego konta na polskie. Gdy chcesz wykonać taki transfer, to wystarczy, że masz swój rachunek w koncie bankowym w UK, a także docelowy numer konta w Polsce. Pamiętaj, że opłata za taki transfer wynosi nawet kilkadziesiąt złotych. Pieniądze na konto odbiorcy dotrą dopiero po kilku dniach.

Przekazanie środków w placówce wybranego agenta

Kolejnym tradycyjnym sposobem na przelew z angielskiego konta na polskie jest przekazanie środków w placówce wybranego agenta. Dużym atutem tego rozwiązania jest to, że odbiorca od razu otrzyma gotówkę. Jest to forma korzystna wyłącznie w przekazywaniu mniejszych kwot. Dużą wadą tego rozwiązania jest czas. Bardzo często do tego rodzaju placówek są bardzo duże kolejki. Ponadto jest to droga metoda – w porównaniu do innych.

Kantor internetowy

Pieniądze możesz również wymienić w kantorze internetowym. Jest to transakcja korzystna, lecz czas trwania jest długi.

About Jagna Ariadna