Czym jest druk fleksograficzny Odpowiadamy!

Czym jest druk fleksograficzny? Odpowiadamy!

Druk fleksograficzny jest znany od wielu lat, jednak dopiero w ostatnim czasie cieszy się on wielkim zainteresowaniem i popularnością. Dzięki wykorzystaniu tej techniki druku możemy uzyskać estetyczny i niezwykle dekoracyjny efekt wypukłego tekstu czy grafiki, co jest pożądane przez wielu klientów!

Technika druku fleksograficznego pozwala na stworzenie efektywnych dekoracji na różnego rodzaju materiałach, za pomocą ciekłych farb szybkoschnących oraz specjalnych form. Druk fleksograficzny to nie tylko technika umożliwiająca stworzenie dokładnego i estetycznego nadruku na płaskich materiałach papierniczych, ale również na materiałach takich jak folia czy tektura falista, która w ostatnim czasie została wykorzystana do produkcji różnego rodzaju opakowań czy kartonów.

Zalety druku fleksograficznego

Obecnie tworzony druk fleksograficzny ma wiele zalet, dzięki którym przedsiębiorcy i klienci prywatni wykorzystują go na potrzeby własne i całego przedsiębiorstwa. Technika fleksografii pozwala obniżyć koszty druku bez wpływu na obniżenie jakości grafiki czy tekstu. Dodatkowo, wykorzystywane materiały ekologiczne oraz farby wodne pozwalają tworzyć niepowtarzalne i wyjątkowe nadruki, bez szkodliwego wpływu na nasze środowisko, co jest niezwykle ważne dla wielu klientów, którym oprócz jakości druku, zależy również na bezpieczeństwie naszej planety.

Czy warto wybrać druk fleksograficzny?

Dzięki obecnie wykorzystywanym nowoczesnym maszynom, możemy uzyskać druk fleksograficzny, który jakością wykonania dorównuje jakości sitodruku czy drukowi offsetowemu. Dlaczego więc technika druku fleksograficznego cieszy się tak wielką popularnością? Przede wszystkim ze względu na stosunkowo niskie koszty realizacji przy produkcji wysokonakładowej z zachowaniem wysokiej jakości druku, nawet na opakowaniach wykonanych z materiałów elastycznych, plastikowych czy tekturowych. Jeśli więc zależy Ci na wysokiej jakości nadrukach na opakowaniach wykonanych z materiałów, które przez wiele drukarni uważane są za wysoce problematyczne, wykorzystaj druk fleksograficzny!

About Jagna Ariadna