W zupełnie zdrowym stylu

Zdrowy tryb życia jest z roku na rok coraz bardziej promowany przez media i znane osoby. Prezentujące się na ściankach gwiazdy są szczupłe, a ich idole pragną wyglądać równie dobrze co oni. Szczupła sylwetka to tylko jeden z wyników zdrowego trybu życia, ponieważ przede wszystkim, zmiana nawyków ma wpłynąć na nasze samopoczucie i kondycję. Otyłość powoli staje się choroba cywilizacyjną, z którą musi się mierzyć coraz więcej osób. 

Jak prowadzić zdrowy tryb życia?

Podstawą zdrowego trybu życia jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Zbilansowane posiłki, to takie, które są pełnowartościowe i dzięki którym, nasz organizm otrzyma niezbędną do życia energię. Dla osób odżywiających się niezdrowo przygotowywanie zdrowych posiłków może wydawać się trudne. Na początku, warto skorzystać z pomocy dietetyka, który po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu ułoży dietę, zgodną z trybem naszego życia. Jeśli od dłuższego czasu nie uprawialiśmy sportu, w tej kwestii również warto jest zasięgnąć pomocy specjalisty. Indywidualni trenerzy przygotowują plany treningowe, które są dla nas bezpieczne. Zbyt ciężkie treningi mogą wywołać kontuzję lub zniechęcić nas do dalszych ćwiczeń.

Jak zmotywować się do prowadzenia zdrowego stylu życia?

Każda zmiana wymaga od nas chęci i silnej woli. Podczas pierwszych dni zmiany, jesteśmy zwykle pełni zapału i motywacji. Z upływem czasu, szczególnie kiedy nie widzimy efektów wielu wyrzeczeń, przestajemy wierzyć w siebie i w to, że uda nam się osiągnąć zamierzony cel. Wczasy zdrowotne z dietą Ewy Dąbrowskiej to świetny pomysł na rozpoczęcie swojej przygody ze zdrowym stylem życia. Podczas wyjazdu można zdobyć wiedzę, dzięki której wdrożenie zdrowych nawyków będzie łatwiejsze. Na turnusie, przebywają osoby mierzące się z takim samym problemem co my. Wymiana doświadczeń, rozmowy i wspólne spędzanie czasu, na pewno dodadzą nam motywacji i wsparcia w gorszych chwilach. Przebywanie w pięknych okolicach, na łonie natury, doda nam siły do walki z otyłością i sprawi, że odpoczniemy od wszelkich codziennych trosk.

About Jagna Ariadna