Malowanie proszkowe

Malowanie proszkowe (Małopolska) jest coraz częściej wybieraną usługą. Dzięki licznym atutom jest metodą, która zyskuje popularność. Czym jest i jakie są jego atuty? Jakiego sprzętu używają lakiernie oferujące malowanie proszkowe?

Czym dokładnie jest malowanie proszkowe?

Malowanie proszkowe to jedna z metod malowania aluminium i stali, która pozwala precyzyjnie nakładać farbę na malowaną powierzchnię. Po nałożeniu warstwy farby natryskiem elektrostatycznym utwardza się ją nagrzewaniem w temperaturze 140–200°C. Dzięki temu nałożona farba jest odporna na korozję czy działanie chemikaliów.

Malowanie proszkowe dzięki wielu typom farb ma wiele zastosowań w niemal każdej dziedzinie przemysłu. Dzięki temu, że nakładanie farby jest precyzyjne, na malowanych powierzchniach nie powstają plamy i zacieki. Dodatkowo farby proszkowe są bezpieczne i przyjazne środowisku.

Wady malowania proszkowego

Mimo że malowanie proszkowe (Małopolska) jest bezpieczne i ekologiczne, ma kilka wad, którymi są:

  • brak możliwości samodzielnego malowania  – potrzeba specjalnego sprzętu;
  • czasochłonność – przed rozpoczęciem malowania trzeba bardzo dokładnie oczyścić powierzchnię;
  • konieczność nagrzewania niewykonalna w warunkach domowych;
  • wysoka cena usługi;
  • bardzo trudna zmiana koloru.

Malowanie proszkowe Małopolska: gdzie szukać lakiernika?

Mimo wad, zalety malowania proszkowego przeważają, a elementy pokryte farbą w ten sposób są wytrzymałe i odporne na rdzewienie czy działanie silnych środków chemicznych. Dodatkowo powierzchnia zostaje idealnie pokryta farbą, co sprawia, że nie pojawiają się wybrzuszenia lub spękania.

Malowanie proszkowe w Małopolsce oferują profesjonalne lakiernie. Zależnie od potrzeby w województwie można znaleźć lakiernie zajmujące się malowaniem proszkowym samochodów lub takich, które oferują także malowanie proszkowe mebli ogrodowym z aluminium lub innych elementów metalowych konstrukcji np. balustrad albo metalowych płotów.

Szukając lakiernika w Małopolsce warto zajrzeć na portale z ogłoszeniami lub po prostu zapytać znajomych. Podczas szukania lakierni warto dopytać o możliwość np. dojazdu lub dowozu elementów do malowania.

About Jagna Ariadna