System węży chowanych Retraflex – dlaczego warto się nim zainteresować?

Odkurzacze centralne to nowoczesne rozwiązanie, cenione za znaczne uproszczenie codziennych porządków, zapewnienie większego bezpieczeństwa alergikom oraz prostą eksploatację. I chociaż większość modeli dostępnych na rynku wymaga od nas przenoszenia samego węża podczas odkurzania pomieszczeń, w ofercie renomowanych marek znajdziemy jeszcze wygodniejsze rozwiązania. Mowa tu oczywiście o systemach węży chowanych, takich jak popularny ostatnimi czasy Retraflex. Wąż odkurzacza jest tu umieszczany bezpośrednio wewnątrz gniazd, chowając się w nich po zakończonym odkurzaniu. W niniejszym artykule przybliżymy Wam temat tych nowatorskich systemów.

 

 

Sposób działania systemu Retraflex

 

Aby rozpocząć odkurzanie za pomocą systemu Retraflex, należy wyciągnąć z gniazda taką długość węża, jaka będzie nam potrzebna. Następnie, należy uruchomić urządzenie, wysuwając czarną dźwignię, umieszczoną nad wężem. Po uruchomieniu odkurzacza, wąż zostanie zablokowany, aby uniemożliwić wciągnięcie go z powrotem do gniazda. Następnie pozostaje nam już tylko podłączenie do niego rury oraz odpowiedniej końcówki, aby rozpocząć odkurzanie.

Po ukończeniu sprzątania, wystarczy wcisnąć czarną dźwignię, aby wyłączyć blokadę węża. Odłączamy od niego akcesoria, po czym zatykamy ręcznie otwór ssący. Wąż zostanie wciągnięty z powrotem do gniazda, które możemy wówczas zamknąć, aby odkurzacz wyłączył się automatycznie. Jak zatem widzimy, system węża chowanego jest tak samo nowoczesny, co prosty w obsłudze. Dzięki temu, korzystać mogą z niego wszyscy domownicy, włącznie z osobami starszymi.

 

 

Niezawodność systemu Retraflex

 

Zależnie od naszych potrzeb, system Retraflex może obsługiwać węże o długości 9-18 metrów. W przypadku najdłuższych węży, możemy odkurzyć powierzchnię 250 metrów kwadratowych, bez konieczności zmiany gniazda. Starannie opracowane węże są przy tym lekkie i bezpieczne dla delikatniejszych powierzchni mebli, dzięki pokrywającej je powłoce. Siła ssąca, odpowiedzialna za wciąganie węża do gniazda, zapewnia znakomitą czystość pokrowca. Systemy węży chowanych to także niesamowita estetyka, stanowiąca idealne dopełnienie minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz.

About Jagna Ariadna