Bezkonkurencyjne zioła

Mimo że świat pędzi do przodu i nowoczesne technologie sprawiają, że wiele rzeczy odchodzi do lamusa – to, co jest naprawdę dobre i wartościowe przetrwa każdą rewolucję. Tak właśnie jest z ziołami, po które od wieków chętnie sięgamy, bo są one korzystne zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla urody.

Naturalnie i zdrowo

Kosmetyki z pewnością przyczyniają się do tego, że nasza skóra czy włosy wyglądają pięknie i są zadbane. Jednak czasem powodują alergię, albo ich działanie jest krótkotrwałe. Większość kosmetyków naszpikowanych jest też chemią, która nigdy nie jest obojętna dla naszego zdrowia. Po naturalne produkty sięgamy w ostatnich latach coraz częściej – z troski o własne zdrowie i o dobro planety. Jest wiele ziół, które umiejętnie zastosowane, poprawią naszą urodę i samopoczucie. Ziołową przygodę możemy zafundować naszym włosom, jeżeli chcemy, aby były lśniące, mocne albo miały inny odcień.

Szałwia i spółka

Maseczki lub płyny z dodatkiem chmielu regularnie stosowane sprawią, że włosy będą mocne, a szałwia, tymianek lub pokrzywa pomogą nam zwalczyć uciążliwy łupież. Kora dębu z kolei nada naszym włosom naturalnie piękny rudy odcień, ale pomoże także naszej skórze. Jest bowiem pomocna w leczeniu nadpotliwości, pomaga też walczyć ze zbyt tłustą skórą głowy. Błogosławieństwem dla naszej skóry może okazać się krwawnik, który pomaga w walce z trądzikiem. Zwykła mięta, którą możemy samodzielnie hodować na parapecie, jest nie tylko smacznym dodatkiem do dań i napojów, ale także naturalnym kosmetykiem – można ją wykorzystać do nawilżenia przesuszonej skóry.

About Jagna Ariadna