Skuteczne odstraszacze komarów – jak uchronić się przed ukąszeniami?

Komary to jedne z najbardziej irytujących owadów, dających o sobie znać z nadejściem cieplejszych dni. Ci mali, wszędobylscy krwiopijcy są bowiem w stanie wyczuć zdobycz z bardzo dużych odległości, zaś ich charakterystyczne bzyczenie nierzadko staje się powodem nieprzespanych, upalnych nocy. Co więcej, komar jest owadem niezwykle upartym, usiłującym ukąsić człowieka, nawet gdy zostanie on już zauważony. Powód jest prosty – osobniki, spijające z nas krew, to samice, potrzebujące pożywienia do wydania potomstwa. Na szczęście, znalezienie dobrego odstraszacza komarów nie jest w dzisiejszych czasach zadaniem trudnym. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

 

Naturalne odstraszacze

 

Ponieważ letnie temperatury uniemożliwiają nam noszenie odzieży, zakrywającej większą część ciała, konieczne jest użycie skutecznego odstraszacza komarów. Jeśli należymy do osób, lubiących przyozdabiać nasz dom roślinami, możemy zastanowić się nad zakupem geranium, lawendy, kocimiętki lub komarzycy. Intensywny zapach, wydzielany przez te rośliny, jest dla komarów nie do zniesienia. Równie skuteczne są tu też zioła mięty tudzież bazylii. A jeśli lubimy bardziej egzotyczne gatunki roślin, warto jest rozważyć postawienie przy oknie rosiczki. Ta mięsożerna roślina wabi do siebie owady, w tym również komary, nie dając im szans na ucieczkę. Pamiętajmy przy tym, że larwy komarów rozwijają się w wodzie. Jeśli na terenie naszej posesji znajduje się więc oczko wodne, warto jest pomyśleć o zainstalowaniu w nim fontanny lub filtra. Ciągły ruch tafli wody zniechęci bowiem komarzyce do składania w niej jaj. Możemy również wprowadzić do zbiornika ryby oraz żaby, żywiące się komarami.

 

Specjalistyczne rozwiązania

 

Internetowe sklepy z odstraszaczami komarów, jak chociażby renomowany MediaSklep24, oferują nam szeroką gamę preparatów i urządzeń, przeznaczonych do walki z tymi denerwującymi owadami. Przykładem są tu chociażby emitery ultradźwięków, wysyłające fale o częstotliwości 16-20 kHz na odległość nawet do 300 metrów kwadratowych. Efekty odstraszania zauważymy już po kilku dniach, zaś same odstraszacze nie powodują dyskomfortu u ludzi ani nie ingerują w pracę innych urządzeń. Warto jest również zaopatrzyć się w specjalny spray do skóry, odstraszający komary. Przykładem jest tu chociażby preparat Mugga dla dorosłych, chroniący zarówno przed zwykłymi komarami, jak i ich tropikalnymi kuzynami, z którymi możemy zetknąć się na zagranicznych wyjazdach.

About Jagna Ariadna