Rynek wymusza na adwokatach zdobywanie nowej wiedzy

Zasady etyki nie pozwalają radcom prawnym i adwokatom nazywać się specjalistami w danej dziedzinie. Mimo takiej niedogodności adwokaci na swoich stronach internetowych informują, w jakich dziedzinach prawa mogą pomóc klientom. 

Cały czas ten sam problem

Dyskusja na rynku prawniczym trwa od lat. Ani adwokat, ani radca prawny mnie może wskazać, że prawo cywilne lub prawo spadkowe to ich dziedziny, z których mają specjalistyczną wiedzę. Mimo zakazu wynikającego z zasad etycznych osoby pełniące zawody adwokata lub radcy prawnego informują na swojej stronie z ofertą, że na przykład pomagają w sprawach objętych prawem karnym lub prawem karno-skarbowym. Czy nastąpią jakieś zmiany w podejściu? Wciąż trwają rozmowy wielu stron, a temat wraca jak bumerang. Trzeba mieć nadzieję, że sprawa zostanie rozstrzygnięta. Zwolennicy zmiany podejścia etycznego podają przykład z Niemiec. U naszego zachodniego sąsiada istnieje katalog dziedzin, w których może się specjalizować prawnik. 

Prawnik o wielu specjalizacjach

Analizując oferty adwokatów czy prawników widać, że na stronach internetowych kancelarie informują o swoich specjalizacjach. Można zatem znaleźć osobę, specjalizującą się w sporządzaniu pism procesowych, jak i taką, która zna się na prawie administracyjnym. Doskonałym przykładem jest oferta renomowanej kancelarii prawnej, dostępna pod linkiem https://adwokat-pankowski.pl/oferta.html. Wskazanie specjalizacji to bardzo cenna informacja, pozwalająca dobrać adwokata czy prawnika do sprawy, w jakiej potrzebujemy pomocy. 

About Jagna Ariadna