Prysznic – szybka forma higieny osobistej

Wielu staje przed dylematem czy w łazience lepiej mieć wannę, czy też prysznic. Najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest, gdy przestrzeń pozwala na ulokowanie obu tych urządzeń sanitarnych. Każde z nich ma swoje plusy.

Wanna sprzyja odprężeniu i relaksowi. Można w niej zażywać aromatycznych kąpieli z użyciem środków pielęgnacyjnych. Jednakże za posiadaniem prysznica na pewno przemawiać będzie ekologia i ekonomia. Z obu punktów widzenia ważne jest oszczędzanie wody. Ekologiczny aspekt odwołuje się do tego, iż za chwilę może tej wody na świecie zabraknąć. Ekonomiczny, natomiast odnosi się do oszczędności w budżecie domowym. Prysznic polega na krótkim natrysku ciała wodą, co jest bardziej higieniczną formą, niż kąpiel w wannie. Brud wraz z wodą spływa po ciele. Poza tym podczas korzystania z natrysku zużywa się mniejszą ilość wody, niż w trakcie kąpieli w wannie.

Bateria natryskowa czyli prysznic o poranku

Prysznic jest doskonałym sposobem na szybkie odświeżenie się. Ma to zastosowanie chociażby o poranku, gdzie czas jest cenny na wagę złota. Jest to także przyjemna forma świeżości podczas upalnych dni. Wówczas chłodny prysznic pozwala przetrwać w środku słonecznego lata. Aranżacja łazienki dotyczy też tego jaka ma być bateria pod prysznic. Poza swoją funkcjonalnością stanowi także element dekoracyjny. Obecnie często wybiera się baterie podtynkowe, które wyglądają bardziej estetycznie niż te tradycyjne. Inspiracji w wyborze baterii można szukać na stronie Vigour Polska. Baterie cechują się różnorodnym fasonem i kolorem. Dzięki temu można ją dopasować do stylistyka, jaka panuje w łazience. Ponieważ, poszukiwanie oszczędności w budżecie domowym jest dla wszystkich cenną właściwością, można wybrać baterię z termostatem. Jest to rozwiązanie, które zmniejsza zużycie ciepłej wody. Jest to istotne, zarówno z ekologicznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia. Nowoczesne baterie prysznicowe można szybko i łatwo utrzymać w czystości, co ma znaczenie w kontekście utrzymania sterylności w tym pomieszczeniu.

About Jagna Ariadna