Jak zacząć ćwiczyć balet?

Balet jest jednym z chętniej wybieranych sportów i ćwiczeń przez dziewczynki. Nic dziwnego, ponieważ pozwala na rozwój nie tylko dobrej kondycji, ale także pięknych ruchów. Jeżeli dziecko rzeczywiście przejawia zainteresowanie baletem, warto zapisać go na te zajęcia. Od kiedy zacząć naukę baletu? Strój baletowy, wiązane pointy, piękne paczki, bardzo często wzbudzają wśród najmłodszych zachwyt. Warto oczywiście nie lekceważyć tych początkowych zachwytów, ponieważ naukę baletu należy rozpocząć w określonym czasie, w jakim? Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Balet – od kiedy zacząć?

Jeśli dziecko przejawia zainteresowanie tańcem i muzyką, a także uwielbia oglądać, na przykład w internecie zajęcia baletowe lub też pokazy baletowe, warto od razu zapytać się, czy nie chciałoby uczestniczyć w takich zajęciach. Można oczywiście dziecko również zapisać na kilka próbnych zajęć i tym samym zobaczyć, czy będzie to dyscyplina dla niego.

Szukając gimnastyki baletowej w Poznaniu, warto zdecydować się na sprawdzone szkoły baletowe. A kiedy można zaprowadzić dziecko do szkoły baletowej? najlepiej zapisywać dzieci, które ukończyły 3 lub 4 rok życia i lubią kontakt z muzyką, a także ruch. Takie zajęcie oczywiście są dopasowywane do preferencji najmłodszych, a także do ich możliwości i predyspozycji. Co ciekawe, dzieci nieco starsze, 6 lat i więcej bardzo często biorą udział w rekrutacji, podczas której przydzielane są do poszczególnych klas. Bardzo często można również zapisać się na pewno zajęcia dodatkowe, które są przeznaczone dla dzieci, które niekoniecznie będą w przyszłości wiązać się z baletem, jednak mogą zainteresować się również tańcem i ruchami baletowymi. 

Pierwsze zajęcia baletowe – jak wyglądają?

Zapisując dziecko na gimnastykę baletową w Poznaniu, pedagodzy sprawdzają,  czy dziecko nadaje się, jakie ma predyspozycje, by w późniejszym czasie dopiero dopasować zakres ćwiczeń do umiejętności uczniów. Warto pamiętać zawsze wszystkie zajęcia są dostosowane do możliwości dzieci i opierają się głównie na ćwiczeniach ogólnorozwojowych, rytmiczno- tanecznych i ćwiczeniach baletowych.

Czy trzeba mieć jakieś predyspozycje do baletu? 

Przede wszystkim dzieci muszą chcieć dołączyć do baletu i do uczestnictwa w zajęciach. Powinno dziecko przychodzić na takie zajęcia dobrowolnie i chcieć poznać tajniki sztuki baletowej. Warto również powiedzieć, że taniec i ruch powinien sprawić dziecku radość i dzięki temu będą się dzieci bardziej angażować w te zajęcia. Dobrze także, gdy dziecko ma poczucie rytmu, ponieważ będzie mu to ułatwiać późniejszą naukę baletu.

Gdzie zapisać się na zajęcia?

Szukając odpowiedniej gimnastyki dla dzieci w Poznaniu, warto zapisać się do sprawdzonej szkoły baletowej, która przygotuje świetnie najmłodszych do tańca, a także do różnorodnych ćwiczeń baletowych. Taką szkołę jest na pewno szkoła umiejętności, która zlokalizowana jest w Poznaniu, więc zapisując dziecko, masz pewność, że będzie ono świetnie przygotowane do dalszej nauki, a także być może zainteresuje się baletem zawodowym. Taka szkoła baletowa jest świetnym wstępem do dalszej nauki baletu.

About Jagna Ariadna