Licytacje aut amerykańskich – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Aukcje aut w USA nie mogą narzekać ostatnimi czasy na brak zainteresowania ze strony potencjalnych nabywców. Powodem jest tu przede wszystkim ogromne zróżnicowanie dostępnych ofert, od wozów muscle pokroju Mustanga czy Impali, po samochody osobowe, na przykład Tesla. Co więcej, w przeciwieństwie do zwykłego zakupu, licytacje samochodów z USA to także znakomita okazja do nabycia interesującego nas wozu w niezwykle przystępnej cenie. Dotyczy to w szczególności samochodów mniej popularnych, których właściciele planują po prostu zagospodarowanie miejsca w garażu na zupełnie nowy wóz. W niniejszym artykule opowiemy, dlaczego nie powinniśmy ignorować tego typu okazji, szczególnie, jeśli samochody zza oceanu podobają nam się już od dłuższego czasu.

 

Licytacje samochodów z USA bez nieprzyjemnych niespodzianek

 

Przyglądając się aukcjom aut w USA, możemy natknąć się zarówno na używane pojazdy w znakomitym stanie, jak i auta powypadkowe. W tym drugim przypadku, należy zwrócić uwagę na obecność odpowiednich oznaczeń, dzięki którym dowiemy się, co spotkało wcześniej interesujący nas wóz. Pomoże nam to w uniknięciu nieprzyjemnych niespodzianek, szczególnie wtedy, gdy zakupione auto przeszło pewne naprawy, przez co jego stan wydaje się nienaganny. Dla przykładu, oznaczenie Collision powiadomi nas, że samochód uległ wcześniej stłuczce. To z kolei przekłada się nierzadko na spore obniżenie ceny auta – często nawet o połowę. Oznaczenie Fire informuje tu o tym, że samochód doznał uszkodzeń wskutek pożaru, zaś Weather i Flood – że jego stan został naruszony przez niszczącą pogodę. Nie bez znaczenia jest tu też oznaczenie Partial Repair, informujące, że samochód przeszedł część wymaganych napraw.

Pamiętajmy przy tym, że licytacje samochodów z USA wymagają od kupującego pewnej znajomości tematu. Z tego też powodu, osoby początkujące powinny rozważyć skorzystanie z usług profesjonalnej, polskiej firmy, specjalizującej się w imporcie aut zza oceanu. Przykładem jest tu chociażby warszawska AmerykaCars, która już od wielu lat pomaga polskim kierowcom w bezstresowym, klarownym zakupie amerykańskich aut.

About Jagna Ariadna