Praktyczne kuchenki turystyczne – dlaczego warto je posiadać?

Różne są formy wypoczynku i nie zawsze trzeba jechać do pięciogwiazdkowego hotelu, żeby przeżyć najlepszy urlop, na jakim dotychczas zdarzyło nam się być. Czasami spontaniczny wyjazd w góry i spanie pod gołym niebem może okazać się tym, co przysporzy nam niesamowitych wrażeń, o których nigdy nie zapomnimy. Wybierając się na taki niezorganizowany wyjazd, trzeba tylko pamiętać o zaopatrzeniu się w produkty i urządzenia pierwszej potrzeby. A do tych możemy zaliczyć kuchenki turystyczne. Mają niewielkie gabaryty, nie są ciężkie, dzięki czemu bez problemu mogą stanowić bagaż nawet podczas pieszych wycieczek. Jakie kuchenki turystyczne gazowe są dostępne na rynku i czym się kierować przy ich wyborze?

Kuchenki gazowe turystyczne − jednopalnikowe i dwupalnikowe 

Podczas biwakowania czy dłuższych wypraw, kiedy większość czasu spędzamy na świeżym powietrzu i nie mamy możliwości stołowania się w restauracjach, mile widziana jest kuchenka turystyczna gazowa. Bo nie da się żywić wyłącznie na suchym prowiancie. Poza tym bez posiadania kuchenki turystycznej gazowej nie będziemy mieli nawet możliwości wypicia ulubionej kawy. Dlatego planując długie, pieszy wycieczki, biwaki czy nawet dłuższy pobyt na działce, warto zaopatrzyć się w urządzenie, jakim jest kuchenka turystyczna gazowa. W zależności od tego, jakie mamy oczekiwania względem kuchenki, możemy zdecydować się na wersję jednopalnikową lub nieco większą dwupalnikową. Jeżeli chcemy, żeby zajmowała jak najmniej miejsca i była możliwie jak najlżejsza, to zdecydowanie powinniśmy zdecydować się na kuchenkę turystyczną wyposażoną w jeden palnik. Niektóre modele dodatkowo posiadają płytę grillową, dzięki której możemy przyrządzić karkówkę z grilla, kiełbasę, kaszankę czy inne pyszności. Zastanawiasz się, jak działają takie kuchenki gazowe turystyczne? Otóż do ich uruchomienia niezbędny jest kartusz gazowy. Wybierając kartusz z gwintem, z łatwością możemy odłączyć go od kuchenki turystycznej, zakręcić, a następnie podłączyć wtedy, gdy ponownie będziemy chcieli przygotować coś ciepłego.

Kuchenka turystyczna gazowa to poręczne urządzenie, idealne na działkę czy piesze wyprawy, podczas których chcemy coś podgrzać czy zagotować wodę. Na stronie internetowej firmy Inko-Time znajduje się bardzo duży wybór wysokiej jakości kuchenek gazowych z grillem oraz bez grilla, jedno- jak i dwupalnikowych. Zapoznaj się z naszą atrakcyjną ofertą na kuchenki gazowe turystyczne!

About Jagna Ariadna