Usługi druku 3D i drukarki dopasowane do potrzeb

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnej drukarki 3D, najpierw powinniśmy zgłębić swoją wiedzę na ich temat, a następnie na podstawie zdobytych informacji dokonać selekcji. Wszystko po to, żeby wybrać najlepsze urządzenie w kontekście naszych potrzeb. Bo trzeba mieć świadomość tego, że tak jak wszystkie urządzenia, tak również drukarki znacząco się między sobą różnią w kontekście parametrów. Pomijając już to, że drukowanie przestrzenne może odbywać się przy użyciu różnych materiałów do drukarek 3D. Jednym z częściej wykorzystywanych materiałów są filamenty do drukarek 3D. Co kryje się pod tą nazwą i na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie do drukowania przestrzennego?

Profesjonalne usługi druku 3D − koszt drukarki a szybkość pracy 

W sprzedaży dostępnych jest bardzo wiele drukarek, pozwalających stworzyć to, co zostało zaprojektowane w specjalnej aplikacji. Jednak zanim sięgniemy po konkretny model musimy zastanowić się nad tym, do czego będzie nam to nowoczesne urządzenie służyło. Jeżeli usługi druku 3D są czymś, z czego będziemy korzystać sporadycznie, to możemy postawić na mniej zaawansowaną drukarkę. Jeżeli natomiast ma być używana w codziennej pracy, wtedy jej parametry nie powinny być przypadkowe… Uważasz, że każda drukarka bez względu na cenę będzie tak samo dobrze się sprawdzała? Otóż nie jest to prawdą, ponieważ drukarki 3D z najniższej półki cenowej są dość prymitywne i daleko im do tego, co można nazwać profesjonalnymi usługami druku 3D. A to dlatego, że ich ustawienie zajmuje dużo czasu, nie jest intuicyjne, wydrukowane elementy nie są bardzo precyzyjne, a sam proces druku zajmuje sporo czasu. Zupełnie inaczej jest, gdy wybierzemy drukarkę 3D bardziej zaawansowaną, która dopracowana jest w każdym detalu, a jej obsługa jest dziecinnie prosta. Jaki jest przedział cenowy urządzeń do druku przestrzennego? Te najtańsze można nabyć nawet za kilkaset złotych, jednak jeżeli chcemy być z drukarki 3D w stu procentach zadowoleni, to powinniśmy przeznaczyć na jej zakup kilka, kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb oraz przeznaczenia. 

Szukasz doradcy, który pomoże Ci wybrać drukarkę 3D doskonale spełniającą swoje zadanie? Chcesz kupić filamenty do drukarek 3D, czyli termoplastyczne włókna? A może interesują Ci inne materiały do druku 3D? W każdej z tych spraw zwróć się do nas, a my zaoferujemy Ci kompleksowe doradztwo! 

About Jagna Ariadna