Jak nosić bransoletki, aby zaprezentować się modnie?

Już od czasów starożytnych, bransoletki uchodzą za stały widok na kobiecych nadgarstkach. Przyozdabiane drogimi kamieniami, bursztynami czy też metalami szlachetnymi, pozwalają one na szykowne pokazanie innym naszego stylu. Ich wszechstronność sprawia przy tym, że dla każdej damy, bransoleta pełni zupełnie inną funkcję. Może ona bowiem służyć nam jako stylowa ozdoba, akcesorium, przypominające o istotnej chwili w naszym życiu lub być po prostu szczęśliwym amuletem. Bez względu na swoje symboliczne przeznaczenie, bransoleta, jak każdy typ biżuterii, powinien być jednak noszony w odpowiedni sposób. Unikniemy w ten sposób zbytniego przytłoczenia naszej kreacji, które bardzo często jest postrzegane jako nietaktowne. Oto, o czym powinnyśmy pamiętać, planując stałe wprowadzenie bransoletek do naszego osobistego stylu.

 

 

Poprawne noszenie bransoletek

 

Nie ma tak naprawdę jedynej, żelaznej reguły, dyktującej nam, jak mamy nosić biżuterię tego typu. Bransoletka może widnieć bowiem zarówno na prawej, jak i lewej ręce. Noszenie zegarka również nie jest tu przeciwwskazaniem – wszakże i on jest bowiem pewną formą bransolety. Wiele kreacji opiera się również nierzadko na zegarku, noszonym na tej samej ręce, co sama biżuteria. Pamiętajmy jedynie, aby designy tych dwóch akcesoriów nie gryzły się ze sobą. Zegarek, osadzony na grubszym, srebrnym pasku, nie będzie bowiem zbyt estetyczny tuż obok cienkiej bransoletki z kamyczkami.

Wybierając bransoletę, pamiętajmy przy tym, że oznaką stylu wcale nie musi być przepych. Proste, minimalistyczne akcesoria tego typu pozwalają nam bowiem na ciekawe zaprezentowanie innym naszego stylu, poprzez doczepienie do nich różnych dodatków. Nie da się tu jednocześnie ukryć, że minimalizm jest dziś po prostu w modzie. Cieńsze, prostsze bransolety znakomicie wkomponowują się bowiem w odzież codzienną. A jeśli już chcemy wymieszać ze sobą dwa różne akcesoria tego typu, pamiętajmy, że prawdziwą gwarancją stylu jest przede wszystkim kontrast. Bransoletki z metali szlachetnych idealnie współgrają bowiem z akcesoriami w kolorze czarnym tudzież brązowym.

About Jagna Ariadna