Aranżujemy łazienkę!

Podczas aranżacji łazienki jednym z najcięższych wyborów jest ten pomiędzy wanną a prysznicem. Jeśli łazienka jest odpowiednio duża, najlepiej  jest zamontować zarówno wannę jak i prysznic, dzięki czemu w razie potrzeby, zawsze można skorzystać z długiej kąpieli jak i szybkiego prysznica. Dla posiadaczy małych łazienek i osób nielubiących gorących kąpieli to właśnie prysznic może okazać się właściwym wyborem. 

Jakie są zalety kabiny prysznicowej?

Prysznic, w porównaniu do wanny, zajmuje w łazience dużo mniej miejsca. Kabina umieszczona najczęściej w rogu pomieszczenia, jest dużo bardziej funkcjonalna i dzięki takiemu umiejscowieniu, pozostała przestrzeń może być zajęta przez inne wyposażenie łazienki. Prysznic trwa zwykle dużo krócej niż kąpiel, dlatego dla osób ceniących czas, prysznic jest lepszym rozwiązaniem. Nie można również zapomnieć o zużyciu wody, które podczas krótkiego prysznica jest mniejsze niż podczas codziennych kąpieli w wannie. 

 Jaki brodzik wybrać?

Klasycznym kształtem brodzika jest kształt półokrągły, gwarantujący dopasowanie do wielu kabin prysznicowych. Brodzik 90×90 półokrągły ma zarówno idealny kształt jak i wymiar, ponieważ jest on wystarczający na swobodne poruszanie i mycie się w kabinie. Ze względów estetycznych brodzik 90×90 będzie idealnym dopełnieniem tradycyjnego wnętrza, ale też bardziej nowoczesnego wystroju. Poprzez uniwersalny wzór, doskonale wkomponują się w każdy styl pomieszczenia.  

Na co zwrócić uwagę przy wyborze brodzika?

W zależności od naszych potrzeb, w ofercie dostępne są brodziki o większej i mniejszej głębokości. Dla osób mających trudność z poruszaniem się lepszym wyborem będzie brodzik o jak najniższej wysokości brodzika. Warto zwrócić uwagę, czy brodzik posiada wypustki antypoślizgowe, które redukują poślizg i mogą zapobiec upadkom podczas prysznica. Dodatkowo ważnym elementem jest odpowiedni system odprowadzania wody, dzięki któremu wodą będzie na bieżąco spływać z brodzika i nie pozostawiać na nim osadów. 

About Jagna Ariadna