Huśtawka – nieodłączny element dzieciństwa

Huśtawka to nieodłączny element chyba każdego placu zabaw. Co ciekawe, chętnie korzystają z niej nie tylko najmłodsi. Huśtawki cieszą się sporym powodzeniem również u dorosłych, starszych, nastolatków czy też dzieci. Kojarzona jest z beztroską, latami dzieciństwa daje poczucie bezpieczeństwa i wyzwala przyjemne ukojenie. Któż nie zaznał tego uczucia? 

Huśtanie – pozytywny wpływ na rozwój dziecka

Naukowo udowodniono, że huśtanie ma doskonały wpływ na rozwój dziecka. Bujanie uspokaja i daje poczucie bezpieczeństwa. Dzieci ruch kołysania odbierają bardzo ciepło, gdyż podobne odczucia towarzyszą im w brzuchu mamy, zanim jeszcze przyjdą na świat. Dlatego często, by uśpić dziecko, kładziemy je do kołyski, lub delikatnie kołyszemy do snu w swoich ramionach. Udowodniono również, że korzystanie z huśtawki wspomaga umiejętność utrzymywania równowagi i koordynację ruchów. Bez wątpienia korzystanie z huśtawki jest zatem połączeniem przyjemnego z pożytecznym.

Huśtawka – wiele zastosowań 

Huśtawka, choć kojarzona wyłącznie z zabawą dla najmłodszych, może łączyć pokolenia i być ponadczasowym wyposażeniem np. dla naszego ogrodu, bądź innych terenów rekreacyjnych jak między innymi działka. By jednak odpowiednio spełniała swoją funkcję, wymaga ona odpowiedniego montażu i zabezpieczeń, by zapewniła najwyższy poziom bezpieczeństwa każdemu z użytkowników.

Obejma do huśtawki jako gwarant bezpieczeństwa 

Przy montażu huśtawki, czy to na placu zabaw, czy w domowym zaciszu naszego ogrodu, powinniśmy pamiętać o istotnej rzeczy, jaką jest obejma do huśtawki. To istotny element konstrukcji, który przeznaczony jest do zamontowania pojedynczych huśtawek, jak i większych konstrukcji. Obejma do huśtawki wykonana jest z blachy stalowej o grubości 3 milimetrów wykończona ocynkiem galwanicznym. Odznacza się więc ogromną trwałością, a ocynek chroni przed rdzewieniem i wydłuża okres użytkowania przymocowanego elementu. Takie mocowanie huśtawki będzie zabezpieczeniem użytkowania o najwyższym stopniu.

About Jagna Ariadna