Spółki na sprzedaż – co to jest?

Sprzedaż spółki jest świetną alternatywą dla przeciągających się procesów, polegających na rejestrowaniu nowej działalności. Takie czynności wymagają od inwestora przede wszystkim cierpliwości i merytorycznej wiedzy. Gotowe spółki pozwalają uniknąć tego procesu, a także różnorodnych trudności. Można od razu zacząć prowadzić swoją działalność i tym samym uniknąć wypełniania dokumentów i chodzenia po urzędach. Ale czym są spółki na sprzedaż? Na czym polega sprzedaż gotowej spółki? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu. 

Spółki – co to? 

Spółka to rodzaj działalności gospodarczej, który jest prowadzony i założony przez osoby fizyczne oraz prawny. Oparty jest na umowie lub też statucie i można wyróżnić kilka rodzajów spółek. Ich rejestracja jest zależna od właśnie rodzaju. Czy opłaca się zakładać spółki? Dla wielu jest to główny cel osiągnięcia jeszcze większego zysku podczas konkretnych i powtarzalnych działań. Nie da się także ukryć, że prowadzenie spółki ma bardzo wiele korzyści. Przede wszystkim właściciele nie odpowiadają własnym majątkiem, a majątkiem spółki. 

Zalety prowadzenia spółki 

Prowadzenie spółki ma bardzo wiele zalet. Przede wszystkim ma się większą wiarygodność w obrocie gospodarczym. Dla wielu kontrahentów spółka jest potwierdzenie wiarygodności i wartościowości firmy. Osoby prowadzące często jednoosobową działalność gospodarczą, chcąc się rozwijać i wykonać na przykład ekspansję na rynki zagraniczne, muszą zdecydować się na założenie spółki, ponieważ dzięki temu mogą rozszerzyć swój profil działalności, a także sprawić że coraz więcej firm i przedsiębiorców będzie chciał korzystać z ich usług. 

Ponadto, należy pamiętać, że założenie spółki ma dość niski minimalny kapitał zakładowy. Dzięki czemu można założyć ją, nie mając zbyt dużego budżetu i tym samym nie obciążać się finansowo. Oczywiście, co więcej udziały w spółce mogą być dziedziczone, dzięki temu w chwili ewentualnej śmierci właścicieli, spółka nie zostaje zamknięta. Zarejestrować spółkę można przez internet, dzięki temu unika się konieczności chodzenia do urzędów i załatwiania spraw osobiście i przy okazji tracenie czasu. 

Gotowe spółki na sprzedaż 

Idealną alternatywą zakładania spółki jest oczywiście zakup gotowej spółki z o.o., która zostaje wystawiona na sprzedaż przez właściciela i dzięki temu nowe osoby mogą wdrożyć się w spokoju i od razu z niej korzystać. Zakup gotowej spółki jest działaniem w pełni bezpiecznym i pozbawionym jakiegokolwiek ryzyka, gdyż podmioty, które dysponują poświadczeniem notarialnym, potwierdzają brak jakichkolwiek zobowiązań. Sprzedaż gotowych spółek jest zatem bardzo popularny krokiem, na który decydują się firmy prowadzące tego typu działalność. 

About Jagna Ariadna