Telefon komórkowy dla seniora. Jak ważny jest kontakt z bliskimi?

Osoby starsze lub mające problem ze wzrokiem mają trudności w odczytaniu pisma na niewielkich urządzeniach multimedialnych. Z myślą o nich powstały telefony komórkowe dla seniorów, które zapewniają im odpowiednie warunki widzenia.

Pozwala to na kontakt z bliskimi i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. W razie potrzeby mogą wybrać numer i skontaktować się z wybraną osobą. Duże i czytelne litery są dostosowane do ich oczekiwań. Ponadto telefony komórkowe dla osób starszych są proste w obsłudze. Są pozbawione skomplikowanych funkcji, które mogą być ograniczeniem dla właściwego korzystania z urządzenia. Często potrzeby seniorów są ograniczone do funkcji dzwonienia i odbierania rozmów. Nie ma więc konieczności przeciążać urządzeń innymi aplikacjami, które mogą tylko nastręczyć trudności we właściwej obsłudze.

Wychodząc naprzeciw seniorom. Telefony komórkowe

Telefon komórkowy dla seniora, mimo ograniczeniu w funkcjach jest urządzeniem niezwykle nowoczesnym. To sprzęt, który doskonale zna potrzeby osób starszych i je zaspokaja. Jest wyposażony w aplikacje, które znakomicie wpasowują się w oczekiwania wynikające z ograniczeń danej osoby. Telefony mają niezwykle wytrzymałą baterię. Cechują się także donośnym dźwiękiem, co jest dodatkowo cenne także dla osób mającym trudności z narządem słuchu. Jest to telefon, który uwzględnia w swej konstrukcji problemy będące efektem procesów starzenia się organizmu. Duże litery, głośny dźwięk – to wyjście naprzeciw dysfunkcjom seniorów. Jest to także idealne urządzenie dla osób nie będących seniorami, ale mających trudności z narządem wzroku. Przyciski z numerami po ich wybraniu uruchomiają dźwięk odczytujący nazwę cyfry. Dzięki temu można wybrać prawidłowy numer. Telefon odczytuje też na głos wiadomości, co zapewnia możliwość komunikacji w formie SMS. Można także samemu dyktować treść wiadomość. Telefon jest intuicyjny i zdaje się odczytywać to, co jest akurat potrzebne seniorowi lub osobie niewidomej, czy też niedowidzącej.

About Jagna Ariadna