Przestrzeń na wagę złota

Komfortowe mieszkanie, to nie tylko takie, w którym znajdują się piękne meble i nowoczesne praktyczne urządzenia. Przestrzeń, która pozwala nam się swobodnie poruszać po własnym M, również jest komfortem. Zwłaszcza urządzenie niewielkiego mieszkania warto przemyśleć pod tym kątem.

Aranżacyjne triki

Kawalerka może się wydawać większa niż jest, jeżeli zastosujemy kilka trików, które powiększą ją wizualnie. Jeżeli lubimy lustra, to możemy je zastosować nie tylko tam, gdzie zazwyczaj są spotykane – czyli w łazience i przedpokoju, ale także w innych pomieszczeniach. Najwięcej czasu spędzamy w salonie i właśnie tu na ścianach możemy powiesić lustra, które sprawią, że poczujemy się w tym pokoju mniej klaustrofobicznie. Im mniej mebli w mieszkaniu, tym wydaje się ono większe – sposobem na to jest dobór takich sprzętów, które będą łączyły w sobie kilka funkcji.

Dwa w jednym

Zamiast ustawiania w salonie dwóch stołów – małego i dużego – zdecydujmy się na rozkładany, który możemy powiększyć, gdy zajdzie taka potrzeba. Fotele lub pufy też nie muszą nam służyć wyłącznie do siedzenia – wybierzmy takie ze skrytkami, w których można schować różne szpargały. Wybierając regał, zwróćmy również uwagę na jego szerokość – węższy zajmie mniej miejsca, a swoją funkcję i tak spełni bez zarzutu. Efektywnie urządzić małą przestrzeń pozwoli nam też duża szafa, w której ukryjemy wiele przedmiotów, które mogłyby zagracić nasze mieszkanie. Jasny kolor mebli, ścian i całego wyposażenia, także sprawi, że pomieszczenie będzie się wydawało większe.

About Jagna Ariadna