Prezent na chrzciny dla chłopca – co warto wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że chrzest jest wyjątkowym wydarzeniem. Wzniosła i symboliczna uroczystość wymaga odpowiedniej opracy i oczywiście odpowiedniego prezentu. Jeżeli zatem zostałeś zaproszony, zapewne zastanawiasz się teraz jaki prezent na chrzciny warto wybrać, aby pasował do wydarzenia.

Upominek, jaki wybierzesz dla maluszka wręczysz tuż pod kościołem albo podczas uroczystego obiadu, na który z pewnością zostałeś zaproszony. Istotne jest zatem, aby wybrany przez Ciebie podarek był elegancki i dostosowany do okoliczności. Powinien podkreślać wzniosłość wydarzenia. Co więcej, powinny także trafić w gust rodziców. 

Jaki prezent na chrzciny powinna dać najbliższa rodzina, a jaki dalsza i znajomi?

Zdarza się, że rodziced malucha chcą świętować jego chrzest nie tylko w gronie najbliższej rodziny, ale także wśród przyjaciół i znajomych. W zależności od tego do której grupy należysz, powinieneś dać maluchowi odpowiedni prezent. Najbliższa rodzian powinna przygotować szykowny prezent o poważnym charakterze, który będzie pokazywał powagę sytuacji. Jeżeli należysz fo grupy przyjaciół i znajomych, prezent na chrzciny może być mniej oficjalny.

Stylowa i tradycyjna pamiątka

Decydując się na stylową i tradycyjną pamiątkę, warto wybrać maleńkie sztućce wykonane ze srebra luv złota. Taki upominek będzie doskonałą pamiątką bez względu na to, czy dziecko będzie obdarowane przez najbliższą rodzinę, czy przyjaciół rodziców. 

Złota lub srebrna łyżeczka ma być znakiem dobrobuty, zdrowia i bogactwa. Nic zatem dziwnego, że grawerowane sztućce tego typu cieszą się tak wielką popularnością. Zapakowane w ozdobne pudełko z pewnością będą strzałem w dziesiątkę i doskonałym pomysłem, jeśli nie wiesz jaki prezent na chrzest wybrać.

Łyżeczka nie przypadła Ci do gustu? Innym doskonałym i pozbawionym ryzyka pomysłem na doskonały upominek na chrzest jest grzechotka. Ten symbol radości i beztroski na pewno przypadnie do gustu rodzicom. Można wybrać ten element wykonany ze srebra lub złota, która będzie pamiątką na całe życie oraz tradycyjną, którą maluch będzie mógł się bawić na co dzień.

About Jagna Ariadna