Muzyka bez ograniczeń

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się sposoby słuchania muzyki. Kiedyś byliśmy zdani na odbiornik radiowy, który serwował nam w kółko te same kawałki, albo na gramofon, magnetofon czy adapter, które trudno było przenosić z miejsca na miejsce.

W drogę z muzyką

Słuchanie muzyki zrewolucjonizowało wynalezienie walkmana, który pozwalał cieszyć się ulubionymi dźwiękami również poza domem. Dzisiaj on także jest przeżytkiem, bo dzięki Internetowi możemy słuchać muzyki na bardzo wiele sposobów i gdziekolwiek chcemy. Dobrym miejscem do oddawania się tej czynności jest samochód – zwłaszcza gdy udajemy się w długą drogę. Podróż z muzyką mija szybciej i przyjemniej przy dźwiękach ulubionych piosenek. Nie zawsze chcemy być zdani na to, co serwują nam stacje radiowe i na szczęście nie musimy. Jeszcze do niedawna do auta zabieraliśmy stertę płyt kompaktowych, ale i one już stały się przeżytkiem.

Jazz, rock albo blues

Teraz wystarczy smartfon z dostępem do Internetu, aby mieć dostęp do muzyki bez której nie możemy żyć. Muzyki można słuchać za pośrednictwem aplikacji, w których można sobie ustawić ulubione zespoły czy utwory i dzięki temu słuchać tylko tego, co lubimy. Innym sposobem na podróż w towarzystwie dobrej muzyki są radia internetowe, które często są tematyczne i puszczają jeden rodzaj muzyki. Coś dla siebie znajdą z pewnością zarówno miłośnicy jazzu, bluesa czy rocka, jak i amatorzy muzyki klubowej, piosenki poetyckiej albo disco polo. Jeżeli zależy nam na dobrej jakości dźwięku, to przydatne będzie radio z bluetoothem lub strumieniowym przesyłaniem dźwięków.

About Jagna Ariadna