Mokra karma – wady i zalety

Odpowiednia dieta psa jest bardzo ważna dla jego rozwoju oraz wzrastania. Szczególnie należy zwrócić uwagę na to, jaką karmę podaje się szczeniętom, które dopiero rosną i kształtują się ich kości. Karma musi zawierać wiele witamin i minerałów, odpowiadających za budulec kości. Nie należy jednak zapominać również o starszych pieskach, które oczywiście także powinny dostać wysokojakościową karmę, a szczególnie chętnie wybierana przez właścicieli czworonogów jest tak zwana karma dla psa w puszce. Czy tego typu mokra karma rzeczywiście jest dobra i czy powinny ją spożywać psy? Zachęcamy serdecznie do przeczytania naszego krótkiego artykułu, w którym Przedstawimy wady i zalety tego rozwiązania. 

Dieta psa

Czasy kiedy psom podawane była wyłącznie karmy przygotowywana ze składników domowych już minęły oczywiście warto wzbogacać dietę czworonoga o warzywa a także inne jedzenie które można podawać również ludziom nie należy jednak zapominać że pies to zwierzę które potrzebuje innego odżywiania niż człowiek a także muszą mu być dostarczane inne minerały w większych lub mniejszych dawkach Dlatego warto zdecydować się jednak na podawanie psu również suchej i mokrej karmy co istotne Najczęściej spotykanym wariantem jest żywienie tak zwane suche i mokre czyli psu podawane są karmy suche a także mokre i dzięki temu mogą może on mieć dostarczone odpowiednią dawkę energetyczną

Karma dla psa w puszce 

Karma dla psa w puszce, czyli tak zwana karma mokra, dostarcza psu sporo różnych minerałów. Główną jej zaletą jest fakt, że jest ona zazwyczaj pomieszana z sosem lub też galaretką lub też inną kombinacją wody. Dzięki temu pies może dostarczać także swojemu organizmowi wodę i tym samym o wiele lepiej trawić pokarm. Karma w puszce, mokra karma jest polecona szczególnie tym psom, które mają już też trudności z połykaniem pokarmów, a także z żuciem. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zakup takiej karmy dla piesków starszych. Warto jednak pamiętać w tym wypadku, że musi to być karma mająca w składzie wiele naturalnych składników. 

Inną zaletą mokrej karmy jest fakt, że zawiera ona bardzo duże ilości mięsa, dlatego kupując odpowiednią karmę, należy zwrócić uwagę, czy rzeczywiście są to jest to mięso pochodzenia dobrego, czy źródło, z którego ono pochodzi rzeczywiście jest polecane. Dlatego warto kupować karmę dla psa w puszce z polecanych miejsc. Zazwyczaj w formie tych karm można wyróżnić różne pasztety i musy, które charakteryzują się wysoką zawartością rozdrobnienia. Mogą spożywać ją także psy mające trudności w gryzieniu, kawałki w sosie czy kawałki w galarecie. Do popularnych mięs, jakie można spotkać w karmie dla psa w puszce należą oczywiście kurczak,  indyk, wołowina, cielęcina, królik czy dziczyzna. 

Kilka zalet karmy w puszce już zostało wyżej wymienione natomiast na pewno jeszcze należy uwzględnić fakt, że mokra karma jest świetna do ukrycia różnych tabletek. Minusem oczywiście jest fakt  że puszki są różnych wymiarów, niekiedy zwierzę nie zjada całej i niestety po upływie jednego, dwóch dni taką puszkę trzeba wyrzucić, ponieważ mięso zepsuje się oczywiście można jednak przechowywać taką puszkę w lodówce. 

About Jagna Ariadna