Łóżeczka małe i duże

Małe jest piękne – to wiadomo od lat, ale czy może być także funkcjonalne? Kupując łóżeczko dla dziecka, chcemy, aby było ono wygodne i komfortowe, jednak nie zawsze większe znaczy lepsze.

Wybierz odpowiedni rozmiar 

W niewielkich rozmiarów łóżeczku dziecko będzie się czuło bezpieczniej i takie rzeczywiście będzie. Ramy łóżeczka sprawią, że maluch spokojnie zaśnie, jakby był otulony ramionami mamy czy taty. Mniejszy mebel zajmuje także niewiele miejsca, a to często ma duże znaczenie, jeżeli nie mieszkamy w przestronnym domu. Czasem przez pierwsze miesiąca, a nawet lata, dziecko sypia w sypialni rodziców. W takiej sytuacji jeszcze trudniej znaleźć miejsce na osobne łóżeczko dla niego. Najlepszym rozwiązaniem wówczas jest dostawka do łóżka dla dziecka. Dostępne są one w różnych rozmiarach, a ich wysokość również możemy dostosować tak, by idealnie pasowała do naszego łóżka. Sypialnia rodziców powiększona o to miniłóżeczko będzie komfortowym miejscem odpoczynku dla całej rodziny. 

Komfort w podróży

Nawet z najmniejszym dzieckiem możemy podróżować i spędzać wakacje czy weekendy poza domem. Warto w takich sytuacjach zabierać ze sobą łóżeczko turystyczne, ale równie dobrym rozwiązaniem jest dostawka do łóżka dla dziecka. Decydując się na taką o niewielkich rozmiarach, z pewnością zmieścimy ją nawet w najmniejszym pokoju. Chcemy zapewnić naszym dzieciom wszystko, co najlepsze, nie zdając sobie często sprawy, że potrzebują one mniej niż nam się wydaje. Do ich radosnego i zdrowego życia niezbędny jest przede wszystkim zdrowy sen i bliskość rodziców, a jedno i drugie zapewni dostawka do łóżka. Jeżeli nie jesteśmy przekonani o tym, że dostawka spełni nasze oczekiwania, to wcale nie musimy rezygnować z łóżeczka – z pewnością oba te mebelki będą potrzebne. Dostawkę możemy bowiem wykorzystywać w wyjątkowych sytuacjach – gdy maluch choruje, płacze albo nie może zasnąć i chcemy go mieć przy sobie. A najlepszym rozwiązaniem jest dwa w jednym, czyli mebelek, który może być jednocześnie dostawką, jak i samodzielnym łóżeczkiem.

About Jagna Ariadna