Efektowne i odporne na uszkodzenia szafki do szatni

Jeszcze kilkanaście lat temu dominowały szafki metalowe. Można było się z nimi spotkać zarówno w szatniach pracowniczych, jak również tych na basenach, siłowniach czy w szkołach. I choć nie ulega wątpliwości, że metal jest wyjątkowo wytrzymały, to jednak pod względem estetycznym takie szafki pozostawiały wiele do życzenia. Zwykle pokryte były one farbą, która po jakimś czasie zaczęła odchodzić, odpryskiwać i tworzyć plamy. Na szczęście takie rozwiązania to już przeszłość, bowiem obecnie prym wiodą szafki do szatni wykonane z płyt meblowych czy odpornych na uszkodzenia i wilgoć płyt kompaktowych HPL. 

Wysoka estetyka

Mogłoby się wydawać, że szatnia ma być przede wszystkim funkcjonalna, a jej wygląd odgrywa rolę drugorzędną. Jednak w rzeczywistości okazuje się, że dużą uwagę zwracamy na wygląd wnętrz, a ich niezbyt efektowny wygląd może przyczynić się do tego, że nie zrezygnujemy z dalszych wizyt na basenie czy siłowni. Nic zatem dziwnego, że właściciele tego typu obiektów dwoją się i troją, żeby stworzyć dla swoich Klientów wnętrza, które będą zachwycały. Bardzo dużą popularnością cieszą się szafki do szatni z płyt melaminowanych, które mogą mieć dowolny kolor. W klubach fitness i na siłowniach panuje trend, żeby szafki były w dwóch kolorach – najlepiej energetycznych, które będą motywowały do działania. Z kolei do szatni w zakładach pracy często wybierane są jasne kolory, które optycznie powiększają wnętrza, a do tego wpasowują się praktycznie w każdy styl. W zależności od potrzeb, szafki mogą mieć dodatkowe schowki czy przegrodę, która umożliwi osobę trzymanie odzieży brudnej i czystej. 

Osobnym tematem są szafki do szatni na basenach oraz wszędzie tam, gdzie panuje duża wilgotność. W takich przypadkach jedynym słusznym wyborem będą szafki, które wykonane zostaną z płyty kompaktowej HPL. Nie jest jej straszna woda ani wilgoć, a także jest odporna na akty wandalizmu, co dodatkowo przemawia za tym, żeby stosować ją w miejscach użyteczności publicznej.

About Jagna Ariadna