Jak pozbyć się kożucha w szambie? To banalnie proste

Wykorzystywanie przydomowego szamba rozwiązuje wiele problemów, kiedy na przykład gospodarstwo nie ma możliwości podłączenia się do sieci kanalizacyjnej. Należy jednak mieć na uwadze, że kluczowa jest właściwa eksploatacja zbiornika. Prawidłowe korzystanie nie tylko pozwala cieszyć się wydajną instalacją, ale też zapobiega wielu problemom, jakie mogą się pojawić. Mowa na przykład o zatorach, odorze czy konieczności częstego opróżniania zbiornika. Na szczęście można skorzystać z wysokiej klasy preparatów, które pomagają w rozkładaniu odpadów, blokują powstawanie brzydkich zapachów, złogów i osadów. Bez wątpienia ma to znaczenie dla komfortu użytkowania, ale też kosztów obsługi czy kwestii ekologicznych.

Wystarczy skorzystać z preparatu, by uniknąć osadzania się nieczystości

Istnieje wiele niebezpieczeństw, na jakie mogą napotkać właściciele gospodarstw, którzy użytkują szambo. Tłuszcz spływający z kuchni do zbiornika może powodować tworzenie się kożucha na powierzchni ścieków. Jest to niekorzystne zjawisko, ponieważ na przykład blokuje dostęp tlenu, co uniemożliwia właściwy rozkład ścieków. W takich warunkach rośnie objętość nieczystości, pojawiają się w nich chorobotwórcze mikroorganizmy oraz roznoszą się brzydkie zapachy. Z całą pewnością jest to mało komfortowa sytuacja, której warto unikać.

Oczywiście brzmi to mało korzystnie, jednak warto mieć świadomość, iż łatwo można uniknąć takich sytuacji. Wystarczy skorzystać z wydajnych preparatów, które zawierają między innymi bakterie. Ich regularne stosowanie pozwala pozbyć się brzydkiego zapachu, ułatwia rozkład nieczystości, co ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie szamba. Obsługa jest wówczas dużo łatwiejsza oraz tańsza. Nie trzeba aż tak często wywozić ścieków, a sam preparat to niewielki koszt. Poza tym bardzo łatwo się go stosuje. Wystarczy umieścić środek w określonej formie w toalecie albo odpływie w kuchni czy łazience.

About Jagna Ariadna