Fotele uszak od producenta kontra tanie fotele z sieciówki – co wybrać?

Fotel to jeden z synonimów komfortu i odpoczynku, jak również sposób na estetyczne wykończenie wnętrza. Jednym z najpopularniejszych typów tego nietuzinkowego mebla wypoczynkowego są tzw. uszaki. Na rynku dostępne są zarówno tanie fotele uszak, jak i nieco droższe zamawiane indywidualnie fotele uszaki od producenta. Czym różnią się one między sobą? Które rozwiązanie da więcej satysfakcji?

Jakie są korzyści z zakupu foteli uszaków od producenta?

Zakup foteli uszaków od producenta warto dobrze przemyśleć ze względu na fakt, iż poszczególne modele różnią się między sobą budową i choć pasują one do praktycznie każdego stylu aranżacyjnego, muszą być w odpowiedni do charakteru pomieszczenia wykończone. Fotel uszak od producenta gwarantuje stabilność konstrukcji, ergonomiczny kształt i dużą wytrzymałość na obciążenia na lata. Wszystko za sprawą szkieletu i użytych do jego produkcji materiałów. Fotele uszaki od producenta w odróżnieniu od tanich foteli uszaków mają konstrukcję stalową, wypełnia je wysokoelastyczna pianka zintegrowana ze strukturą, przez co pod wpływem nacisku zachowują kształt nawet pod wpływem częstego korzystania z nich.

Czym różnią się tanie fotele uszaki od tych od producenta?

Tanie fotele uszaki na pierwszy rzut oka nie różnią się od droższych ich odpowiedników. Jednak wystarczy przyjrzeć się ich budowie, by wiedzieć, że czasem warto dopłacić parę złotych więcej by zyskać produkt, który będzie nie tylko dobrze wyglądał pierwszego dnia zakupu, ale również po kilku latach standardowego używania go. Fotele z sieciówek są konstruowane na szkielecie z płyty wiórowej i łączone są głównie przy użyciu zszywek stolarskich, przez co dość szybko tracą sztywność i stabilność. W fotelach uszakach od producenta do łączenia elementów wykorzystuje się wkręty meblowe (konfirmaty), dlatego prezentują się one idealnie nawet po wielu latach od zakupu. W meblach z sieciówki często siedzisko stanowi osobną poduchę, przez co z czasem nie tylko fotel przestaje wyglądać, ale siedząc na nim, mamy uczucie głębokiego dyskomfortu.

Pod lupę warto też wziąć pod uwagę obicie tanich foteli uszaków, które w tym przypadku rzadko kiedy jest wysokiej jakości, nie spełnia ono żadnych norm, jeśli chodzi o ścieralność, pilingowanie, czy wytrzymałość na przetarcia. W produktach prosto z fabryki mebli każdy szczegół konstrukcji jest dopracowany w każdym calu: szerokie, miękkie siedzisko, odchylenie oparcia, wszystko idealnie układa się do pleców siedzącego.

About Jagna Ariadna