Dystrybutor z wodą – czy warto go kupić?

Poziom nawodnienia organizmu kształtuje jego wydajność i zdrowie. Dlatego przebywając w budynkach użyteczności publicznej, biurowych czy mieszkalnych z pewnością można zauważyć butle wody do dystrybutora. Oczywiście dystrybutor z wodą to klasyczne rozwiązanie, jednak coraz większą popularnością cieszą się także te dystrybutory bezbutlowe, bazujące na filtrach i sieci wodociągowej. Jeśli szukasz alternatywnych rozwiązań, pozwalających utrzymać stałe nawodnienie organizmu, to ten artykuł jest dla Ciebie. 

Butle wody do dystrybutora butlowego

Butlowe dystrybutory są znane od lat i widywane głównie w przychodniach, klinikach i szpitalach. Decydując się jednak na takie rozwiązanie, trzeba kupować butle wody do dystrybutora. Zazwyczaj wspomniane butle mogą pomieścić nawet 20 litrów wody. Trzeba przyznać, że na tle zwykłych butelek z wodą to ogromna ilość życiodajnej substancji. Producenci przekonują, że woda źródlana najkorzystniej wpływa na ludzki organizm, ponieważ wyróżnia się odpowiedni stężeniem minerałów.

 To, co przekonuje do zakupu dystrybutora tego typu to także to, że butle wody do dystrybutora są o wiele tańsze niż klasyczne zgrzewki z wodą, które można kupić w każdym markecie. Warto także wspomnieć, że nie trzeba się ograniczać jedynie do wody źródlanej. Można obecnie kupić butle wody do dystrybutora z wodą mineralną i tą z jodem. Producenci jednak zaznaczają, że dystrybutor bez względu na to, czy znajduje się w domu, czy w budynku biurowym musi znajdować się w zacienionym miejscu. 

Dystrybutory bezbutlowe

Dystrybutory, które nie bazują na klasycznych butlach, działają na podstawie filtrów zamontowanych w urządzeniu. Zaleta takiego rozwiązania jest brak konieczności uzupełnienia butli z wodą. Dlaczego? Ponieważ dystrybutor tego typu jest podłączony na stałe do sieci wodociągowej. Instalacja zapewniona w budynku jest właśnie źródłem wody dla dystrybutora. Dzięki filtrom woda jest oczyszczana i gotowa do picia po naciśnięciu odpowiedniego przycisku. 

About Jagna Ariadna