Czym jest boho styl?

Wywodzi się on z kultury ludowej, hippisowskiej oraz cygańskiej. Jego nazewnictwo jest z kolei związane z bohemą, czyli cyganerią artystyczną, która funkcjonowała w XIX wieku w Paryżu i miała związek z modernizmem. Bohema była ściśle łączona z pojęciem swobody artystycznej.

Styl boho funkcjonuje dzisiaj w modzie oraz aranżacji wnętrz. Jego głównym wyznacznikiem są kwiatowe, etniczne, zwierzęce printy oraz frędzle. W mieszkaniach urządzonych w tym stylu znajdziemy obrazy afrykańskie, dywany perskie, przedmioty w naturalnej kolorystyce (barwy ziemi i natury) oraz oczywiście naturalne materiały, np. drewno, wełna, len.

Lampy w stylu boho do twojego mieszkania

Źródło światła, które chcesz umieścić w przestrzeni boho, powinno rzucać się od razu w oczy. Jeżeli całe pomieszczenie jest urządzone w tym stylu, to trudnym zadaniem może być wybranie jakiejś wyjątkowej lampy w stylu boho. Większość ze wzorów może być przytłoczona przez inne meble. Jednak u nas na pewno znajdziesz coś wyjątkowego. Będzie to na pewno lampa wisząca HARTLAND. Możesz wybrać ten model w kolorze czarnym lub écru. Wykonana jest z metalu oraz ratanu, czyli materiału pochodzącego z winorośli palmowej zwane też trzciną indyjską lub hiszpańską. Jest wysoka na 120 cm oraz ma jedno źródło światła. Jeśli zależy ci na lampie z większą liczbą żarówek, możesz zdecydować się na model wiszący LOVIS. Ten produkt ma trzy źródła światła, jest wykonany z metalu oraz ratanu w naturalnych odcieniach jasnego i ciemnego drewna. Jego wysokość wynosi 150 cm a szerokość 76 cm.

Pamiętaj o tym, że lampy w tym stylu możesz śmiało umieścić w jakimkolwiek innym miejscu. Styl boho bowiem bardzo dobrze zespaja się z innymi, bardziej minimalistycznymi stylami. Świetnie lampa w stylu boho prezentować się będzie w przestrzeni urządzonej po skandynawsku. Doda takiemu pomieszczeniu świeżego i naturalnego charakteru.

About Jagna Ariadna