Aquapark – gdzie pojechać?

Parki wodne lub też aquaparki bardzo często wabią bardzo dużą rzesze turystów. Nic dziwnego, ponieważ można tam spędzić świetnie praktycznie całe popołudnie lub też poranek. Bardzo wiele osób wybierając się gdzieś do innego miasta na urlopie wraz z dziećmi, szuka atrakcyjnych miejsc, w których można by było spędzić czas. Jedną z takich popularniejszych „miejscówek” jest na pewno aquapark, inaczej nazywany też parkiem wodnym. Można tam oczywiście świetnie bawić się, nie tylko pływając sportowo, czy rekreacyjnie, ale również korzystając z wielu ciekawych atrakcji. Do jakiego Aquaparku w Polsce warto się wybrać? Co wyróżnia te parki rozrywki? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Aquapark w Polsce

Aquapark w Polsce jest bardzo popularny już od wielu lat. Dzięki czemu osoby mogą korzystać z dobrodziejstw zabawy w wodzie. 

Na pewno z jedną z atrakcji, jaka czeka na przyjezdnych do aquaparku są oczywiście baseny. W dużym aquaparku w Polsce można spotkać przynajmniej kilka basenów, dzięki czemu pływanie staje się naprawdę dużą przyjemnością. Coś dla siebie znajdą zarówno amatorzy sportu, którzy mogą zdecydować się na skorzystanie z sportowego basenu. Użytkowanie go polega na przepłynięciu jednej długości w jak najkrótszym czasie. Oczywiście znajdują się również parki wodne, typowo przeznaczone dla rodzin z dziećmi. 

W aquaparkach w Polsce popularnych między innymi, na przykład w Termach Cieplickich można spotkać również innego rodzaju baseny, typowo rekreacyjne z jacuzzi, masażerami, a także niewielkie brodziki przeznaczone dla najmłodszych. 

Strefa SPA

Coś dla siebie w termach cieplickich znajdą oczywiście także dorośli ponieważ oni mogą skorzystać z strefy SPA Gdzie można wziąć udział w odnowie biologicznej zapisać się na masaże z wykorzystaniem leczniczych produktów ale także odpocząć i zrelaksować się jeżeli jedzie się na wakacje z rodziną i dzieci są nieco starsze mają przynajmniej kilkanaście lat można pozwolić im pójść samemu na przykład na baseny a samemu wybrać się na zabiegi SPA które pozwolą zrelaksować się i nabrać siły na nowy dzień. 

Co więcej, w Termach Cieplickich można również w zagrać w squasha. Jest to dyscyplina coraz popularniejsza ze względu na to, że angażuje całe ciało. Można zatem poprawić kondycję fizyczną, ale także wyszczuplić świetnie sylwetkę. Dochodzi do spalania dużej ilości tkanki tłuszczowej, człowiek nabiera energii, a także staje się dużo bardziej witalny. Warto zdecydować się zatem na przyjazd do Term Cieplickich, do popularnego aquaparku w Polsce

About Jagna Ariadna