Zwijacz do węża ogrodowego – sposoby na przechowywanie węża ogrodowego?

Chcąc mieć pewność, że wąż ogrodowy będzie przechowywany prawidłowo warto zadbać o właściwe akcesoria, takie jak zwijacze i wózki do węża. Dzięki nim możliwość uszkodzenia mechanicznego węża zostanie ograniczona do minimum i tym samym  zachowa on swe właściwości użytkowe na dłużej.

Wózek do węża ogrodowego a zwijacz — które rozwiązanie wybrać?

Będąc właścicielem przydomowego ogródka, trawnika, krzewów ozdobnych czy owocowych trzeba koniecznie zadbać o właściwe nawodnienie roślinności w całym ich okresie wegetacyjnym. Poza zakupem odpowiedniej klasy węża ogrodowego warto pomyśleć o sposobie ich przechowywania. Pomocne w tym celu będą wózki i zwijaki do węża ogrodowego.  Pierwsze rozwiązanie pozwala na szybkie przemieszczanie się z wężem, bez męczącej walki ze zwojami węża. W przypadku małych pomieszczeń na akcesoria i narzędzia ogrodowe warto sięgnąć po wieszaki z systemem automatycznego zwijania, które mocowane na ścianę nie zajmą miejsca użytkowego na pozostałe sprzęty niezbędne do pielęgnacji roślinności.

Wąż ogrodowy na wózku — dlaczego warto postawić na to rozwiązanie?

Wąż ogrodowy na wózku to jeden z pomysłów na wygodne przechowywanie długich węży. Kółka zamontowane przy wózku ułatwiają przeprowadzanie prac ogrodowych. Złe obchodzenie się z wężem może doprowadzić do wcześniejszego jego zużycia, dodatkowo stanowi utrudnienie w bezpiecznym poruszaniu się po pomieszczeniu gospodarczym przeznaczonym na przechowywanie asortymentu ogrodowego. Wąż ogrodowy z wózkiem pozwoli w mig przenieść nawet spory szlauch w dowolny punkt w ogrodzie, sadzie, czy przydomowej działce. W przypadku dużego areału dobrze jest wybrać model z prowadnicą, która umożliwi zwijanie węża nawet tego większych rozmiarów. Choć zajmują one więcej miejsca niż zwijacz do węża ogrodowego, mają wielką zaletę: ich duże kółka umożliwiają łatwe transportowanie węża, także po nierównym terenie.

About Jagna Ariadna