Żele budujące – świadomy wybór konsumenta

Chyba każdy zna stwierdzenie, że nigdy nie powstanie piękny dom bez solidnych fundamentów. Tyczy się to każdej dziedziny życia, nie tylko branży budowniczej. Tylko porządna podstawa pozwala rozwijać dalej powstające dzieło. Podobnie ma się sprawa z paznokciami hybrydowymi, których trwałość w większości wynika z dobrze wykonanego przedłużenia naturalnej płytki.

Forma jako podstawa do żeli budujących

Użycie odpowiedniej formy w większości przypadków sprawia, że użycie żeli budujących da widoczne efekty. Dobudowanie kształtu jak najbliższego naturalnemu pozwoli na dłuższe utrzymanie się manicure na dłoniach, co z pewnością ucieszy klientki. Będą częściej wracały do miejsca, gdzie usługa wykonywana jest rzetelnie, bo nie chodzi nawet o kwestie finansowe, ale głównie o stracony na dojazdy i wizyty czas. Spośród dostępnych na rynku propozycji, osoby początkujące powinny zwrócić szczególną uwagę na produkty samopoziomujące. Dzięki odpowiedniej konsystencji dopasowują się one do wybranych form paznokci hybrydowych, znacząco ułatwiając ich dobudowę. Są stosunkowo gęste, ale w czasie pracy z nimi zmieniają swoją konsystencję. Dla profesjonalistów dedykowane są jeszcze gęstsze żele, które wymagają jednak większej wprawy od osoby wykonującej usługę.

Żele budujące – zalety

Jako główną zaletę należy wymienić możliwość przedłużenia istniejącej płytki paznokcia. Mogą także przyjąć dowolną długość – krótkie, średnie lub długie paznokcie hybrydowe to żaden problem. Dzięki temu żele budujące dają szansę na nadanie im eleganckiego kształtu. Działają one bardzo długo, dając wyraźne efekty. W porównaniu do budulca akrylowego nie rzucają się aż tak w oczy, więc nadają się na wszystkie ważne uroczystości, gdzie szczególną uwagę zwraca się na wygląd. Użytkownik nie doświadczy nieprzyjemnego zapachu, więc praca z nimi jest przyjemna i bezproblemowa. Niestety do usunięcia substancji potrzebne jest jej spiłowanie frezarką. Jeżeli zostanie wykonane nieumiejętnie, dojdzie do uszkodzenia naturalnej płytki. Z drugiej strony ta technologia daje szansę na regenerację pękniętych, ułamanych czy wyszczerbionych paznokci.

About Jagna Ariadna