Zbiorniki betonowe – rodzaje i zastosowanie

Oferta producenta betonowych zbiorników jest wbrew pozorom szeroka i obejmuje produkty niezwykle przydatne w wielu branżach. Decydując się na zakup jednego z tych zbiorników, trzeba wcześniej wziąć pod uwagę nie tylko atrakcyjność jego oferty, ale również poziom świadczonych usług. Jakie zbiorniki dziś są dostępne w sprzedaży? 

Zbiorniki betonowe – rodzaje 

Istnieją różne rodzaje zbiorników betonowych, a podzielić je można zarówno ze względu na przeznaczenie, jak i konstrukcję. Wyróżnia się wobec tego zbiorniki na szambo i deszczówkę, zbiorniki przeciwpożarowe, a także zbiorniki na gnojowicę. Proponowane zbiorniki betonowe to również kanały samochodowe oraz betonowe piwnice ogrodowe. Biorąc pod uwagę konstrukcję, należy wymienić zbiorniki jednokomorowe, jednokomorowe łączone, zbiorniki dwukomorowe i wielokomorowe. Popularne są również zbiorniki betonowe łączone. Poszczególne zbiorniki mocno różnią się pojemnością. Te najmniejsze na przykład mają około 3 metry sześcienne, zaś największe nawet 28 metrów sześciennych. 

Zbiorniki betonowe – zastosowanie 

Zastosowanie zbiorników wynika chociażby z ich nazw. I tak na przykład zbiorniki betonowe na szambo służą do gromadzenia szamba, zbiorniki na deszczówkę służą do gromadzenia wody opadowej. Zbiorniki te można wykorzystać również do gromadzenia gnojowicy oraz wody na wypadek pożaru. Niektóre świetnie sprawdzają się jako typowa piwnica. Te jednak mają zupełnie inną konstrukcję, która umożliwia wykorzystanie w tym właśnie zakresie. Zbiorniki przydają się w gospodarstwach domowych, gospodarstwach rolnych i w firmach. 

About Jagna Ariadna