Zabezpieczenie dachu przy pomocy taśmy kominowej ołowianej

Odpowiednie zabezpieczenie przestrzeni przy kominie to gwarancja długotrwałego i wytrzymałego ocieplenia, które jest elementem niezbędnej dzisiaj w starszym budownictwie termomodernizacji. Dekarze wiedzą, że najbardziej destrukcyjny wpływ na elementy budowlane ma woda – w każdej postaci, zarówno od zewnątrz, jak i ta, która unosi się w postaci pary wodnej we wnętrzu. W uszczelnianiu wrażliwych punktów przyda się taśma kominowa ołowiana.

W jakich kolorach dostępna jest taśma kominowa ołowiana?

To wzmacniana, ale cały czas bardzo elastyczna konstrukcja, która idealnie wpasowuje się w kształt komina, doprowadzając do jego prawidłowego zabezpieczenia przed działaniem wilgoci na każdej płaszczyźnie. Całe szczęście dostępna jest ona w wielu wersjach kolorystycznych, tak aby była dopasowana do koloru pokrycia dachowego. Taśma kominowa ołowiana jest montowana na warstwę klejącą, która jest na stałe przytwierdzona. Jej elastyczna konstrukcja sprawia, że idealnie dostosowuje się ona do wszystkich kształtów i załomów na dachu.

Rola taśm kominowych ołowianych

Ołów jest materiałem znanym przede wszystkim z uszczelniania w ramach prac budowlanych i ludzie korzystają z niego od setek, jeśli nie tysięcy lat. Jest również dużo trwalszy od aluminium, więc lepiej nadaje się na uszczelnianie zewnętrzne. Taśma kominowa ołowiana jest polecana przez wielu dekarzy, którzy korzystają z niej z powodzeniem od wielu lat.

Co ważne, taka obróbka jest tak samo trwała jak wykończenia metalowe, jednakże jej montaż trwa dużo krócej, dzięki czemu pozwala na znaczne przyspieszenie wszystkich prac. Jest bardzo odporna na działanie promieni UV, deszczu i wiatru. Taśmę kominową ołowianą najłatwiej jest zamówić w sklepie internetowym, bo można to zrobić z domowego zacisza. Dodatkowo z reguły jest to bardziej atrakcyjna pod kątem cen oferta, a także świetna możliwość na zrealizowanie wspólnego zamówienia po skoordynowanych konsultacjach między inwestorem a wykonawcą dachu.

About Jagna Ariadna