Wizyta w poradni dietetycznej

Korzystanie z poradni dietetycznej nie zawsze wiązać musi się z chęcią zgubienia dodatkowych kilogramów. Udać się do dietetyka możemy także z potrzeby zmiany stylu życia na zdrowszy. Obecne trendy w świecie skupiają się wokół chęci poprawy stylu odżywiania, który ma bardzo duży wpływ na wiele aspektów naszego życia, takich jak m.in. dobre samopoczucie, brak uporczywych dolegliwości oraz dobry stan cery, włosów i paznokci. Oprócz zdrowia świetna sylwetka jest dodatkowym atutem, który przekonać powinien nas do chęci zmiany stylu życia, a co za tym idzie – udania się po wsparcie do poradni dietetycznej.

Kto powinien udać się do dietetyka?

Nie każdy zmaga się z chęcią zrzucenia zbędnych kilogramów. Niektórzy pacjenci potrzebują konsultacji dietetycznej ze względu na potrzebę zwiększenia masy ciała. Konsultacja w poradni dietetycznej pozwoli na skomponowanie jadłospisu, który bogaty będzie w wysokiej jakości składniki i pomoże w kontrolowany i zrównoważony sposób przybrać niezbędne kilogramy.

 

Oprócz chęci zmiany sposobu życia do poradni dietetycznej zgłosić się także mogą osoby z bardziej złożonymi problemami. Wszelkie nietolerancje pokarmowe wymagają specjalnie skomponowanej diety. Zdarza się, że dieta potrzebna jest także w przypadku przechodzenia różnego rodzaju schorzeń. Profesjonalnie skomponowany jadłospis złagodzić może ich przebieg.

W czym pomoże dietetyk?

Przy pomocy wywiadu żywieniowego dietetyk ocenić może styl życia oraz stan zdrowia pacjenta i w razie potrzeby skierować na dodatkowe badania. Dietetyk nie tylko przygotuje szereg zaleceń żywieniowych, ale dopasuje je także do potrzeb i możliwości pacjenta. Dieta dobrana powinna być skoncentrowana wokół celów, które pacjent chce osiągnąć, a więc związanych z przytyciem oraz odchudzaniem, poprawą urody czy gruntowanym oczyszczeniem organizmu. 

Odwiedź więc specjalistę, jakim jest dietetyk Białystok, i skorzystaj z bezpłatnej konsultacji dietetycznej. Nasi specjaliści pomogą Ci schudnąć zdrowo, a następnie ustabilizować Twoją masę ciała. Dietetyk monitorować będzie Twoje efekty, abyś potrafił utrzymać je na dłużej i dzięki temu cieszyć się zdrowiem i świetną sylwetką.

About Jagna Ariadna