Świece zapachowe – jak wybrać?

Przepięknie pachnące wnętrza są czymś, co uwielbia większość osób. Bardzo często decydujemy się zatem na kupno odpowiednich świec, by móc nie tylko wprowadzić świetną atmosferę, ale także, aby piękne zapachy mogły zagościć w domu. W jaki sposób zatem wybrać świecę zapachową? Czy warto zdecydować się na świecę dużą, czy małą? Zachęcamy do przeczytania artykułu. Duża świeca ma swoje zalety!

Piękne zapachy w domu – świece duże

Sporo osób kupuje duże świece ze względu na to, że w ostatecznym rozrachunku są one nieco tańsze niż mniejsze, chociaż z drugiej strony niektórzy uwielbiają bardzo często zmieniać zapachy, dlatego kupują w świecie mniejsze. Zakup zatem świecy zależy w dużej mierze od preferencji, a także tego, czy uwielbiasz określony zapach. Jeśli jesteś fanem bergamotki, wanilii, cytrusów, zdecyduj się na zakup świecy dużej. Dzięki temu będziesz mógł dłużej cieszyć się pięknym zapachem w swoich wnętrzach.

Jaką świecę wybrać?

Istnieje kilka rodzajów świec, warto zatem przyjrzeć się poszczególnym rodzajom, dzięki temu dużo łatwiej będziesz mógł wybrać dużą świecę do swojego salonu, czy też sypialni, a zatem, jakie rodzaje świec można wyróżnić?

 

 

  • Parafinowe – parafina jest jednym z najpopularniejszych, ale także najtańszym składnikiem świec. Otrzymuje się ją z ropy naftowej, smoły, węgla brunatnego i torfu lub syntetycznie. Są one niedrogie, ale także powszechnie dostępne. Warto jednak wiedzieć, że zapach tego typu świec jest dosyć duszący i są to sztuczne składniki pochodzenia petrochemicznego. Jeżeli uwielbiasz aromaterapię, nie decyduj się raczej na zakup świec dużych parafinowych.
  • Z wosku pszczelego – kolejny rodzaj świec, który jest niezwykle popularny. Jeśli chcesz zakupić dużą świecę, możesz zdecydować się właśnie na wosk pszczeli, ponieważ jest to naturalny składnik, nie wydzielają szkodliwych substancji, a także bardzo ładnie pachnie.
  • Stearynowe – mieszanki nasyconych kwasów tłuszczowych, na przykład tłuszczu zwierzęcego i roślinnego. Są one bardziej ekologiczne niż parafinowe i też wiele osób kupuje duże świece właśnie stearynowe.

Jeśli szukasz odpowiednich świec dużych, warto zajrzeć na stronę: swiecoholik.pl, tam pewnością znajdziesz kilka ciekawych rodzajów świec dużych i małych od różnych producentów, z pewnością wpadnie Ci coś w oko.

About Jagna Ariadna