Stylizacja brwi: jak ujarzmić niesforne włoski?

Sterczące i trudne do poskromienia brwi są prawdziwą zmorą dla wielu kobiet. Nawet najlepiej wykonany makijaż może nie być w stanie ujarzmić niesfornych włosków, które dobrze wyglądają tylko od razu po wyjściu od kosmetyczki. Z tego powodu wiele kobiet każdego ranka traci wiele cennego czasu na bezsensowne układanie brwi, które po kilku godzinach wracają na swoje dawne miejsce, a z upływem dni oprócz czasu, tracą one również nadzieje na bezproblemowe ułożenie brwi. Zanim więc i Ty sięgniesz po nożyczki do brwi i pozbędziesz się problemu, zapoznaj się z naszym artykułem, w którym umieściliśmy cenne rady i wskazówki na temat stylizacji brwi! 

Zacznijmy od regulacji brwi

Nadanie odpowiedniego kształtu naszym brwiom to połowa sukcesu! Oprócz specjalistycznych nożyczek do modelowania brwi, zainwestuj przede wszystkim w wygodną i cienko zakończoną pęsetę. Jeśli martwisz się, że wykonasz regulacje w nieprawidłowy sposób i całkowicie zniszczysz kształt brwi, udaj się do kosmetyczki, która wykona dokładną regulację. Tak przygotowane brwi możesz utrzymać w odpowiednim kształcie przez naprawdę długi czas – wystarczy, że usuniesz pojedyncze włoski, gdy te tylko pojawią się w okolicy łuku brwiowego! 

Koloryzacja włosków 

Korzystając z usług kosmetyczki, powinniśmy pomyśleć nie tylko o regulacji brwi czy wyrównaniu włosków za pomocą specjalistycznych narzędzi takich jak np. nożyczki do przycinania brwi, ale przede wszystkim o ich koloryzacji. Obecnie, prawie w każdym salonie kosmetycznym możemy skorzystać z oferty regulacji brwi z koloryzacją henną lub farbką do brwi. Usługa ta nie kosztuje dużo, ponieważ ceny zaczynają się już od dwudziestu złotych i nie przekraczają więcej niż sześćdziesiąt złotych, a w zamian za to możemy cieszyć się z ujarzmionych, widocznych brwi przez co najmniej miesiąc! 

W jakie kosmetyki oraz akcesoria do brwi warto zainwestować? 

Dopiero po wyjściu od kosmetyczki zaczyna się prawdziwy koszmar, ponieważ teraz musimy samodzielnie radzić sobie z naszymi brwiami. Zanim jednak zaczniemy rozpaczać, zastanówmy się nad tym, co powinno znaleźć się w naszej kosmetyczce w celu bezproblemowego ujarzmienia niesfornych brwi. Przede wszystkim pęseta, o której mówiliśmy już wcześniej, nożyczki do modelowania brwi lub nożyczki kosmetyczne, grzebyk lub szczoteczka, a także mydełko lub żel, który pozwoli nam utrzymać brwi w ustalonym kształcie. 

Warto jednak pamiętać, że nożyczki do brwi nie powinny być używane zbyt często, a jedynie do delikatnego przycięcia końcówek odstających włosków, które nie układały by się nawet przy pomocy odpowiedniego żelu czy mydełka. 

About Jagna Ariadna