Soczewki Blue Control – co sprawia, że są tak przydatne?

W dzisiejszych czasach, nasze oczy są wystawiane nagminnie na działanie światła niebieskiego. Prawdą jest oczywiście, że umiarkowane ilości światła widzialnego tego typu są jak najbardziej korzystne dla naszego zdrowia, odznaczając się pozytywnym wpływem na koncentrację oraz wydajność organizmu. Problemy zaczynają jednak pojawiać się przy jego nadmiarze. Światło niebieskie jest bowiem wysokoenergetyczne, zaś zbyt duże wpatrywanie się w nie może doprowadzić do wysuszenia oczu, zmęczenia, zaburzeń widzenia, a nawet permanentnego uszkodzenia wzroku. Z tego też powodu, osoby, przebywające często przed ekranem komputera lub telewizora, coraz chętniej stawiają na optymalną formę ochrony oczu, jaką są szkła Blue Control.

 

Soczewki Blue Control i ich działanie

 

Wielogodzinne wpatrywanie się w ekran komputera nie zawsze musi wiązać się wyłącznie ze złymi nawykami. Po soczewki Blue Control bardzo często sięgają bowiem pracownicy biurowi, e-sportowcy oraz inne osoby, dla których praca z komputerem jest po prostu źródłem utrzymania. Nowatorskie powłoki antyrefleksyjne, opracowane przez japońską firmę Hoya, redukują nadmierne ilości światła niebieskiego. Dzięki temu, osoba, korzystająca ze szkieł Blue Control, widzi wyłącznie nieszkodliwe odbicia szczątkowe.

Soczewki Blue Control zostały wyposażone w nowoczesną powłokę Hi-Vision Longlife, umożliwiającą najwyższy komfort pracy, bez względu na ilość godzin, spędzonych przed ekranem. I chociaż są one dedykowane przede wszystkim pracownikom biurowym, nie oznacza to, że nie możemy korzystać z nich również w domu. Przystępna cena soczewek czyni je bowiem znakomitym akcesorium na długie, serialowe maratony. Warto jest więc pomyśleć o zdrowiu naszych oczu i przekonać się, że zapobiegnięcie psuciu się wzroku nie wymaga od nas gruntownej zmiany form spędzania wolnego czasu.

About Jagna Ariadna