Promem do Szwecji – zbiór najważniejszych informacji

Planujesz pierwszy raz podróż do Szwecji? W takim razie warto wybrać prom. Szwecja i Polska to kraje dobrze ze sobą skomunikowane drogami morskimi. W poniższym artykule przedstawiamy podstawowe informacje związane z rejsami do Szwecji.

Plusy podróży promem do Szwecji

Dlaczego to właśnie prom jest najczęściej wybieranym środkiem transportu do Szwecji? Rejsy regularnie wyruszają kilkadziesiąt razy dziennie z Gdańska, Gdyni oraz Świnoujścia. Taka częstotliwość realizowanych kursów pozwala na wybór optymalnego dla siebie terminu podróży. Bilety na promy można zakupić w internecie. Statki są obsługiwane przez 4 przewoźników i każdy z nich świadczy wysokie usługi. Wszystkie oferty są dostępne po wpisaniu dowolnych kluczowych słów do przeglądarki internetowej np. prom Szwecja Polska

Bilety na rejsy do Szwecji można zakupić w kilku wariantach pozwalających np. zabrać auto osobowe ze sobą lub zwierzaka. Możliwość wzięcia własnego auta jest bardzo często wykorzystywana przez turystów, aby móc podróżować po Szwecji bez ograniczeń. Co ciekawe, przyjemności związane z podróżą zaczynają się już na samym pokładzie. Promy oferują pasażerom wiele udogodnień, zapewniając komfort i bezpieczeństwo. Na pokładzie osoby płynące mają dostęp do restauracji, sklepów spożywczych, darmowego Wi-Fi czy zabiegów SPA. Oprócz rozrywek i gastronomii promy zapewniają (po dodatkowym wykupieniu) kabiny z łóżkami oraz toaletami. Nie da się ukryć, że takie warunki sprawiają, że podróże promami są bardzo przyjemne i korzystniejsze wobec podróży autem czy samolotami. 

Prom Polska-Szwecja – ile kosztują bilety?

Ile kosztują bilety na prom Polska-Szwecja? Ceny są bardzo różnorodne. Wynika to z tego, że każdy przewoźnik dyktuje inne warunki, a bilety zależą m.in. od liczby pasażerów, rodzaju biletu, terminu, przewoźnika, dodatkowych wariantów (wykup miejsca dla auta lub roweru) czy miejsca docelowego. Średnio bilety w jedną stronę kosztują w graniach 250-500 zł. 

About Jagna Ariadna