Najtańsze kraje do życia w Europie i na świecie

Bierzesz pod uwagę emigrację do innego kraju? A może po prostu szukasz taniego miejsca na wakacje? Nie wiesz jednak, gdzie żyje się najlepiej? A może szukasz wskazówek, które wskażą, które kraje zapewniają najtańsze życie w Europie i na świecie? Znajdziesz je w naszym tekście, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Najtańsze kraje do życia w Europie

Niezależnie od tego, czy bierzemy pod uwagę emigrację do innego kraju w Europie, czy też szukamy kraju z przystępnym cenami, to na pewno pod uwagę warto brać Rumunię. Nie dość, że Rumunia zachwyca przepięknymi widokami, czy bogatą historią, to wielu wskazuje, że życie tutaj jest po prosty tanie. Na tym jednak nie koniec. Jak się okazuje, najtańsze kraje do życia w Europie to również Albania, Macedonia, czy Serbia. Może to niektórych zdziwi, ale na liście najtańszych krajów do życia w Europie znajduje się również Polska, Chorwacja, czy Słowenia. Do tego godna uwagi jest też Bośnia i Hercegowina, czy nawet Turcja, która rozciąga się nie tylko na Europę, ale również na Azję.

Najtańsze kraje do życia na świecie

Jeśli bierzemy pod uwagę bardziej oddalone kraje, to na pewno godna polecenia będzie Nowa Zelandia. Jest to nie tylko wyjątkowo piękne miejsce, ale również bardzo przyjazne i z dobrymi cenami. Trudno nie wspomnieć też o Indiach, które nie dość, że zachwycają bogatą kulturą, to jeszcze rozwijają się w zawrotnym tempie i zapewniają dobre warunki do życia. Do najtańszych krajów do życia na świecie możemy też zaliczyć Kanadę i choć przez wielu z nas bywa niedoceniana, to widać, że nie tylko można tutaj znaleźć dobrze płatną pracę, to jeszcze zapewnić sobie możliwość obcowania z dziewiczą naturą. 

Najtańszym krajem do życia stał się również Pakistan. Jest niezamożny, więc przekłada się to równie na niskie ceny, ale to wcale nie oznacza, że nie ma nic więcej do zaoferowania. Można tutaj zapewnić sobie dostęp do przepięknych widoków, jak również do bogatej historii. Okazuje się również, że tanio żyje się w Tunezji, więc ten kraj również można brać pod uwagę.

About Jagna Ariadna