Na co powinniśmy zwrócić uwagę, planując zakup damskiej czapki zimowej?

Wraz z nadejściem chłodniejszych dni, praktycznie każdy z nas łapie się na nerwowym przeszukiwaniu szafy z ubraniami, w celu znalezienia nowych elementów codziennych kreacji. Niestety, często zdarza się, że dotychczasowe czapki, które służyły nam jeszcze rok temu, nie prezentują się już tak modnie. Częstym powodem wymiany zimowych akcesoriów jest również rozmiar – niektóre z nich kurczą się wskutek prania, zaś inne po prostu już nam nie służą. W takich sytuacjach, warto przyjrzeć się produktom, oferowanym przez producentów czapek żeńskich. Szczególnie, że z każdym rokiem, nasze opcje stają się coraz bardziej zróżnicowane. Projektanci odzieży zimowej mają bowiem na uwadze zmieniające się trendy, nie zapominając przy tym o paniach, ceniących sobie style spoza ogólnego mainstreamu. Oto, co powinniśmy zatem wiedzieć na temat doboru czapki.

 

Materiał ma znaczenie!

 

Chociaż doświadczeni producenci czapek żeńskich, jak chociażby polska firma SABFIL, wykorzystują wyłącznie materiały trwałe, zapewniające oferowanym akcesoriom szczelność i trwałość, nie istnieje tu jeden, uniwersalny materiał. Przeglądając sklepowe półki, możemy więc natknąć się zarówno na czapki cienkie, jak i te o zauważalnie grubszej formie. Cienkie, jednowarstwowe nakrycia głowy znakomicie sprawdzą się podczas, na przykład, jazdy na nartach – nie utrudnią nam one założenia kasku. Czapki tego typu to także bardzo dobry wybór w przypadku wyjazdów campingowych. Umożliwiają one bowiem komfortowy wypoczynek w śpiworze, bez konieczności ściągania ich. Czapki grube stanowią z kolei optymalne rozwiązanie na dłuższe spacery, gwarantując uszom najlepszą ochronę przed lodowatym wiatrem.

 

Najistotniejsze parametry czapki zimowej

 

Przeglądając oferty wybranego producenta czapek żeńskich, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, mających wpływ na praktyczność danego akcesorium. Szczególnie istotna jest tu średnica czapki, decydująca o komforcie jej noszenia. Nawet najcieplejsze akcesorium nie zda nam się bowiem na wiele, jeśli będzie nas ono uwierać za każdym razem. Nie bez znaczenia jest tu również szczelność oraz to, czy dana czapka pozwoli skórze oddychać. Dopiero po uwzględnieniu tych czynników, możemy zastanowić się nad walorami estetycznymi.

About Jagna Ariadna