Liczy się pomysł

Eleganckie wnętrze można uzyskać w prosty sposób i bez wydawania dużych pieniędzy. Liczy się pomysłowość i konsekwencja, a także umiejętnie dobrane meble i dekoracje. 

Prosto lub z przepychem

Wnętrze w każdym stylu może być eleganckie – zarówno urządzone z przepychem, jak i minimalistyczne. Nie tylko salon jest wizytówką naszego domu – kuchnia, łazienka czy sypialnia również zasługują na „szczególne traktowanie”. To nieprawda, że w sypialni tylko śpimy, więc do jej wystroju nie musimy przywiązywać dużej wagi. W tym pokoju również się budzimy, więc wystrój sypialni jest tym, co widzimy jako pierwsze, a to bez wątpienia ma wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko – powinno być wygodne, duże, bezpieczne, ale też ładne. Łóżko tapicerowane białe to prosty sposób na to, aby wnętrze zyskało na elegancji i oryginalności. Trudno powiedzieć dlaczego ten model mebli kojarzy się z klasyką i pięknem, ale być może dlatego, że mają one długą historię i zdobiły najznamienitsze domy. Swoją popularność zapewniają z pewnością  również wygodzie, jaką dają. 

Czarno na białym

Już w starożytnym Egipcie dbano o wygodę i produkowano meble z tapicerką, która była wówczas wykonywana ze skór zwierzęcych. O komfort w dawnych czasach dbano także w Grecji i Rzymie, gdzie meble tapicerowane były nie tylko wygodne, ale także bogato zdobione. Tapicerowane fotele,  kanapy czy łóżka spotkamy we wnętrzach urządzonych w tak wykwintnych stylach jak biedermaier czy empire. Nadmiar kolorów nie idzie zwykle w parze z elegancją, dlatego karierę robi łóżko tapicerowane czarne, które można zestawić na zasadzie kontrastu z jasnymi ścianami pokoju. Nadmiar ciemnych kolorów we wnętrzu sprawia, że jest ono smutne i przygnębiające, ale jeden ciemny element je ożywia i przełamuje monotonię. Czarna tapicerka, zwłaszcza gdy wykonana jest z dobrej jakości materiału, robi duże wrażenie i ma znaczący wpływ na charakter wnętrza. Łóżko w tym kolorze można zestawić nie tylko z białą ścianą czy dodatkami, ale także z beżowymi i wszelkimi pastelowymi.

About Jagna Ariadna