Leczenie kanałowe w nagłych wypadkach

Leczenie endodontyczne, nazywane powszechnie kanałowym, to jedna z najpopularniejszych procedur stomatologicznych. I chociaż często jest ono owiane złą sławą, na ogół w wyniku opowieści o nieprawidłowym przeprowadzeniu zabiegu, w rzeczywistości jego przydatność trudno jest kwestionować. To właśnie dzięki niemu, stomatolodzy są bowiem w stanie uratować zęby o zaawansowanym stopniu uszkodzenia, które normalnie nadawałyby się tylko do usunięcia. Nie dziwi więc fakt, że pogotowia dentystyczne oferują nam kompleksowe leczenie kanałowe w niedziele i święta. Oto, co warto wiedzieć na jego temat.

 

Pozory mylą

 

Bardzo często zdarza się, że pacjenci, zgłaszający się na pogotowie, wpadają w panikę na samą wieść o tym, że konieczne będzie przeprowadzenie leczenia endodoncyjnego. Jak się jednak okazuje, zupełnie niepotrzebnie. Przeprowadzone w sposób prawidłowy, leczenie kanałowe nie powoduje bólu. Wręcz przeciwnie – pozwala nam ono poczuć ulgę. Nie bez znaczenia jest tu też ogólny postęp technologiczny. Prywatne gabinety całodobowe, oferujące leczenie kanałowe w niedziele i święta, dysponują bowiem nowoczesnym wyposażeniem, obejmującym przede wszystkim endometry. Urządzenia te, wyposażone w specjalistyczne mikroskopy, pozwalają dentyście na dokładny wgląd w opracowywany kanał, skracając czas leczenia i niwelując dyskomfort.

Profesjonalne gabinety, oferujące leczenie kanałowe w niedziele i święta, to także przystępny cennik, dopasowany do złożoności indywidualnego zabiegu. Przykładem jest tu chociażby legnicki NOVAMED, oferujący bezbolesne leczenie endodontyczne w nagłych sytuacjach. Pamiętajmy przy tym, że chociaż tego typu zabiegi są dużo droższe od ekstrakcji, tak ich przeprowadzenie pomoże nam w zachowaniu zęba. Warto jest więc postawić na fachową pomoc i dać naszemu uzębieniu drugą szansę.

About Jagna Ariadna