Ładnie i wygodnie

Łóżko w pokoju dziewczynki jest bardzo ważnym meblem. Służy jej ono zazwyczaj nie tylko do spania, ale jest także miejscem rozmów z przyjaciółkami, zabaw, a czasem także nauki. Powinno więc być bardzo wygodne, ale też ładne – jak wszystko w „dziewczyńskim” pokoju. 

Łóżko do pokoju dziecięcego

Urządzanie pokoju dla dziewczynki warto zacząć od… zapytania jej o zdanie. Wbrew powszechnemu mniemaniu, dzieci bardzo dobrze wiedzą, czego chcą i co im się podoba. Ich gust co prawda zmienia się z wiekiem, ale kto powiedział, że co jakiś czas nie można urządzać pokoju od nowa? W pokoju dziecięcym oraz tym przeznaczonym dla nastolatka, swoje miejsce musi znaleźć wiele praktycznych sprzętów. Niezbędne jest biurko z wygodnym krzesłem, szafa, no i łóżko. Im bardziej komfortowe, tym lepiej. Pamiętajmy przede wszystkim o tym, że dzieci rosną, więc łóżko odpowiednie dla czteroletniej Zosi, może być już za krótkie, gdy skończy ona siedem lat. Długość łóżka ma bardzo duże znaczenie dla komfortu snu, dlatego lepiej kupić łóżko tapicerowane dla dziewczynki, w rozmiarze takim jak dla osoby dorosłej. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór łóżka tapicerowanego – dla dziewczynki najlepsze będzie w żywym, a przede wszystkim w jej ulubionym kolorze. Czernie, granaty czy szarości są praktyczne i eleganckie, ale stosujmy je raczej w innych pomieszczeniach.

Zerwij z nudą!

Pokój dziecięcy pełni wiele funkcji, dlatego musimy w nim – często na niewielkiej przestrzeni – zmieścić wiele sprzętów. O dużych rozmiarów łóżku możemy więc zapomnieć, ale też nie jest ono tam potrzebne. Komfortowy sen najmłodszym członkom rodziny zapewni już łóżko tapicerowane dla dziecka w rozmiarze 90×200 cm. Tapicerka wykonana z weluru lub innego miękkiego i dekoracyjnego materiału to z pewnością doskonały wybór do pokoju dziecka. Jeżeli jednak zależy nam, aby ten mebel był łatwy w czyszczeniu, to zdecydujmy się na łóżko obite skórą ekologiczną lub nowoczesnym materiałem, który nie wchłania brudu tak szybko jak tradycyjna tkanina. Łóżka do pokoju dziecięcego mogą być największą ozdobą tego pomieszczenia, w którym nie ma miejsca na nudę. Producenci robią wszystko, aby spełnić oczekiwania i marzenia najmłodszych odbiorców ich mebli. Wiele łóżek dla najmłodszych ma oryginalną formę – mogą być na przykład w kształcie samochodu czy drewnianego domku.

About Jagna Ariadna