Łączniki schodowe zapewniające bezpieczeństwo na stopniach

Poruszanie się po schodach, które nie są oświetlone może być bardzo niebezpieczne. Dlatego żeby nie ryzykować utratą zdrowia i poważną kontuzją, warto zainwestować w łączniki schodowe. Doskonale sprawdzą się one w piętrowych domkach jednorodzinnych, jak również na klatkach schodowych wielorodzinnych bloków. Na jakiej zasadzie działają łączniki i co warto wiedzieć przy ich zakupie? Podpowiadamy i doradzamy!

Włączanie i wyłączanie światła w różnych miejscach

Jak już wspomniano na samym początku, łączniki schodowe mają za zadanie zadbać o to, żebyśmy nie musieli chodzić po schodach po ciemku, lecz żeby były one dobrze oświetlone. Być może niektórzy zastanawiają się teraz, dlaczego w takim razie nie można zastosować tradycyjnego włącznika światła? Już wyjaśniamy. Otóż klasyczny włącznik, jaki mamy w pokoju, kuchni czy łazience służy zarówno do włączania, jak i wyłączania światła. W przypadku schodów to rozwiązanie jest mało praktyczne, a już z pewnością nie jest ekonomiczne. Bo chcąc wejść w nocy na piętro, musielibyśmy zapalić światło, które paliłoby się do czasu, aż nie zejdziemy na dół, czyli mogłoby to trwać nawet do rana. Jak nietrudno się domyślić, mocno odbiłoby się to na wysokości rachunków za energię elektryczną, a tym samym na kondycji naszych finansów. Dlatego też w takich przypadkach najlepiej sprawdzają się łączniki schodowe i krzyżowe. Po ich zamontowaniu możemy zapalić światło na parterze, a zgasić na piętrze – do tego wystarczy nam para schodowych łączników. Jeśli natomiast chcielibyśmy mieć możliwość sterowania oświetleniem z większej ilości miejsc, a nie tylko z dwóch, wtedy potrzebny nam będzie łącznik krzyżowy, a nawet kilka. Wszystko zależy od tego, z ilu punktów chcemy sterować oświetleniem. Bogaty wybór łączników znajdziemy na https://nowaelektro.pl/52145-laczniki-schodowe/. Wszystkie znajdujące się tam łączniki pochodzą od renomowanych producentów, za którymi stoi wysoka jakość…

Choć łączniki schodowe swoją nazwą sugerują nam, że mogą być montowane tylko przy schodach, to tak naprawdę możemy zastosować je w dowolnym pomieszczeniu. Przykładem może być sypialnia. Jeśli nie chcemy wstawać z łóżka, żeby zgasić główne światło, to taki łącznik możemy zamontować na wyciągnięcie ręki. 

Designerskie łączniki schodowe 

Łączniki o których mowa nie tylko zapewniają bezpieczeństwo i wygodę, ale też mogą być stylowym wykończeniem korytarza, holu czy półpiętra. Łączniki schodowe Simon, jak również te sygnowane innymi markami dostępne są w różnych kolorach – ponadczasowej bieli, modnej szarości czy oryginalnej czerni. Wybierając łączniki zauważymy, że dostępne są one w wersji z klawiszami lub też bez. Jeżeli chcemy od razu nabyć komplet i nie musieć dobierać klawiszy, to wybierzmy wersję, która już je posiada. Jeżeli chodzi o koszt takiego stylowego i funkcjonalnego łącznika, to zaczyna się od już od niecałych dziesięciu złotych. Tym samym można powiedzieć, że wydatek jest żaden, a wygoda ogromna. Wysyłka łączników schodowych następuje w ciągu dwudziestu czterech godzin.

About Jagna Ariadna