Kompendium wiedzy na temat kluczy płasko oczkowych

Klucze płaskie i oczkowe mają wiele zalet, jednakże przy niektórych pracach nie zdają one egzaminu. Z tego względu producenci narzędzi zaprojektowali uniwersalny klucz płasko oczkowy, dzięki czemu możemy korzystać tylko z jednego produktu, a nie z wielu kompletów kluczy. Zanim jednak zakupimy taki klucz, warto dowiedzieć się, jakie ma on zastosowanie. 

Zastosowanie kluczy płasko oczkowych

Jak już wyżej wspomniano klucze oczkowe oraz płaskie mają odmienne właściwości, jednak mogą się one uzupełniać. Kluczami oczkowymi można w łatwym sposób odkręcać śruby. Z uwagi na większą powierzchnię styczną bezpośrednio pozwala uniknąć ślizgania się kluczy. Budowa klucza oczkowego dzięki temu również niweluje ryzyko zniszczenia śruby. Jednak to mimo wszystko klucze płaskie pozwalają na sprawniejsze odkręcenie śruby. Z tego względu wiele marek narzędziowych wprowadziło do obrotu klucze oczkowo płaskie. To połączenie dwóch kluczy, które daje powalający efekt. Klucz z jednej strony jest zakończony jak tradycyjny klucz płaski, natomiast druga strona jest zakończona kluczem oczkowym. Z uwagi na uniwersalność takiego klucza jest on wykorzystywany zarówno przez profesjonalistów, jak i majsterkowiczów-amatorów. Klucze te sprawdzą się w pracach montażowych, warsztatach samochodowych oraz naprawach hydraulicznych. 

Klucze oczkowo płaskie są dostępne między innymi w sklepach internetowych sprzedających narzędzia tj. Profitechnik

Jacy producenci proponują klucze płasko oczkowe?

Zakup każdego narzędzia powinien być trafiony. Dlatego warto decydować się na zakup klucza płasko oczkowego tylko od czołowych producentów tj. Yato, Vorel czy Corona. Zwłaszcza jeśli potrzebujemy takiego klucza do celów zawodowych, powinien cechować się trwałością. Klucze płasko oczkowe nie są drogie, dlatego może na nie sobie pozwolić każdy fachowiec i entuzjasta drobnych domowych napraw. Ceny za takie narzędzie kształtują się od 20 do 60 zł. Ceny wahają się w zależności od wielkości narzędzia. 

 

About Jagna Ariadna