Kolor ma znaczenie

Ciemne wnętrze wydaje się mniejsze, niż jest w rzeczywistości i sprawia wrażenie smutnego. Chociaż czerń, brąz czy granat mogą dać w mieszkaniu ciekawy efekt, to stosujmy je z umiarem, na zasadzie dodatku do jasnych barw.

Sypialnia z charakterem 

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na pytanie, jaki kolor jest odpowiedni do kuchni, a jaki do sypialni czy łazienki. Wszystko zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas urządzania mieszkania. Z pewnością w domu powinny dominować jasne barwy, które rozjaśniają wnętrze i wprowadzają przyjazną atmosferę. Kontrasty jednak również są potrzebne, aby mieszkanie nie było nudne i monotonne. Jasne barwy są szczególnie pożądane w sypialni, gdzie spędzamy czas na odpoczynku i relaksie. Jeśli jednak mamy jasne ściany i meble, to wówczas możemy zdecydować się na ciemne, nawet czarne łóżko, które zmieni zwykły pokój w sypialnię z charakterem. Nowoczesne łóżka sypialniane są obecnie produkowane w bardzo wielu kolorach, więc wystrój naszej sypialni może być niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju.

Prosto i stylowo 

Nasze sypialnie, zwłaszcza gdy mieszkamy w bloku, często są najmniejszymi pokojami w mieszkaniu. A im mniejsze pomieszczenie, tym bardziej odpowiednie są do niego jasne sprzęty, które optycznie je powiększą. Nawet jeżeli ściany mamy pomalowane na biało, czy któryś z jasnych pastelowych kolorów, możemy zdecydować się na łóżko tapicerowane jasne. Dla kontrastu sypialnię możemy ozdobić barwnymi dodatkami czy tkaninami. Nawet zwykłe zasłonki mogą zmienić pokój nie do poznania. Łóżko tapicerowane uznawane jest za najwygodniejsze i takie, które może reprezentować różne style. Szczególnie jednak pasuje do sypialni urządzonych nowocześnie, z prostotą i wyczuciem stylu. Sposobów na urządzenia pięknej sypialni jest wiele, ale należy pamiętać, że zawsze najważniejsze będzie w niej łóżko. Powinno ono być nie tylko piękne, ale przede wszystkim takie, które zapewni nam błogi, zdrowy i bezpieczny sen. Producenci tych mebli dają nam do wyboru łóżka kontynentalne, drewniane i metalowe, z materacem lub bez, a także wielofunkcyjne.

About Jagna Ariadna