Jakie płytki są najlepsze do kuchni?

Estetyczne płytki z gresu lub ceramiki nie tylko powinny wpływać na wygląd kuchni, lecz także na jej funkcjonalność. Jeśli zastanawiasz się jakie płytki do kuchni wybrać, to świetnie, że natrafiłeś czytelniku na nasz artykuł. Sprawdź, o czym warto wiedzieć zanim rozpoczniesz prace remontowane w kuchni lub zajmiesz się aranżacją.

Jakimi płytkami warto wyłożyć płytki w kuchni (ceramstic coriento gold)?

Wybór płytek do kuchni musi być przemyślany, ponieważ muszą one służyć na lata. Z tego względu warto podejść mądrze do tematu zakupu. Na rynku producenci oferują korzystne rozwiązania. Dla kuchni szczególnie zalecane są płytki ceramstic coriento gold. Wyróżniają się one odpornością na wilgoć i nie wchłaniają wody. Takimi parametrami powinny charakteryzować się także każde płyty tarasowe 60×60, które montowane są na terenie zewnętrznym. Polacy w kuchni najczęściej wykładają kuchnie płytkami matowymi i z połyskiem.

Te dwa rodzaje płytek są estetyczne i trwałe. Wykończenie takimi płytkami daje świetny efekt. W przypadku płytek ceramicznych z połyskiem można liczyć na ożywienie wnętrza, a także na jego optyczne powiększenie. Osoby, które lubią nowoczesność i ciemne kolory powinny wybrać płytki matowe. Zastosowanie takiego elementu wykończeniowego świetnie sprawdzi się w mieszkaniach industrialnych tzw. loftach. Oprócz tego, płytki tego typu sprawiają, że nie widać na podłodze zabrudzeń. To dobre rozwiązanie dla osób, którym się często zdarza się pobrudzić podłogę jedzeniem, a nie chcą tracić czasu na czyszczenie.

About Jagna Ariadna