Jak wygląda proces produkcji szafki łazienkowej z lustrem?

Szafki z lustrem łazienkowe to jeden z najpopularniejszych mebli, który znaleźć możemy praktycznie w każdym domu i mieszkaniu w naszym kraju. Wiele osób zastanawia się, jak wygląda proces tworzenia takiej szafki, zanim trafi ona do naszej łazienki.

Czy proces produkcji szafek łazienkowych jest skomplikowany?

Duża ilość ludzi uważa, że produkcja mebli to skomplikowana sprawa. Ze względu na odpowiednie umiejętności, a także użycie specjalistycznego sprzętu wydaje się, że produkcja szafki z lustrem do łazienki nie należy do najłatwiejszego zadania. 

Okazuje się jednak, że proces ten dla doświadczonych fachowców nie jest niczym trudnym, a trzymanie się pewnych schematów, użycie właściwych materiałów oraz korzystanie z wysokiej jakości narzędzi, znacznie ułatwia produkcje mebli. Także odpowiednie maszyny, przy produkowaniu na masową skalę szafek dla dużych sklepów meblowych sprawiają, że tworzenie mebli łazienkowych nie jest wcale karkołomną czynnością.

Jak wygląda proces tworzenia szafki do łazienki z lustrem?

Produkcja przedmiotów, które na co dzień nas otaczają, od zawsze budziła zainteresowanie ludzi. Mnóstwo osób jest ciekawych, jak wygląda proces tworzenia szafki lustrzanej do łazienki, którą sami mają w domu. 

Na wstępie warto zaznaczyć, że poszczególne procesy produkcyjne mogą różnić się od siebie w zależności od konkretnego projektu i materiałów, z których będzie wykonana szafka. Przykładowo procedura stworzenia szafki łazienkowej z lustrem i oświetleniem, dostępnej na stronie https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/, może być bardziej złożona od produkcji mebla do popularnego sklepu wielkopowierzchniowego z meblami.

Niemniej jednak są punkty, które pokrywają się przy produkcji każdej szafki łazienkowej z lustrem. Całość zaczyna się oczywiście od projektantów, którzy tworzą projekt szafki, który przekazywany jest później do specjalistów, którzy przygotowują odpowiednie materiały potrzebne do wytworzenia mebla, takie jak np. drewno, płyty wiórowe czy MDF, szkło, metal itp. Następnie wykonywane jest cięcie materiałów oraz ich obróbka. Materiały cięte są przy użyciu np. piły stołowej, wiertarki czy frezarki na odpowiednie wymiary, aby stworzyć elementy szafki, takie jak boki, półki, czy drzwiczki. Od użytego materiału zależy jego późniejsza obróbka. Zazwyczaj zawiera ona szlifowanie, lakierowanie czy malowanie.

Gdy mamy gotowe wszystkie elementy, naturalnie przechodzimy do ich montażu. Elementy boczne, półki, uchwyty, drzwiczki czy klamki montowane są razem, tak aby stworzyć spójną konstrukcję. W późniejszy etapie lustro montowane jest na drzwiach, bądź na ramie szafki.

Po zakończeniu montażu szafka jest testowana, aby upewnić się, że wszystkie elementy są dobrze dopasowane i nie ma żadnych wad w produkcji. Końcowym etapem jest przechodzenie przez szafkę kontroli jakości, aby upewnić się, że spełnia wymagania i standardy. Po wszystkim skończony mebel jest pakowany i wysyłany do klienta lub sklepu.

Jakich narzędzi oraz maszyn używa się do produkcji szafek łazienkowych?

Proces produkcji szafki lustrzanej z oświetleniem oraz innych szafek łazienkowych wymaga użycia specjalnych narzędzi, a niekiedy nawet maszyn. Bez ich użycia niektóre etapy tworzenia mebla byłby znacznie utrudnione.

W toku produkcji używa się między innymi piły taśmowej, stosowanej do cięcia materiałów na odpowiednie wymiary. Sprawdza się ona między innymi przy cięciu drewna, płyt MDF czy sklejek. Kolejnym przydatnym narzędziem jest wiertarka, dzięki której można wywiercić otwory do mocowania elementów szafki. Swoje zastosowanie znajdzie również frezarka, używana do tworzenia wybrzuszeń i specjalnych kształtów na powierzchni, chociażby drewna. Z kolei obrabiarka CNC to komputerowo sterowana maszyna, która taśmowo zajmie się wycinaniem, cięciem i frezowaniem elementów szafki.

Ponadto do tworzenia mebli łazienkowych używa się np. szlifierki taśmowej, malarki natryskowej, wiertarki szklarskiej, giętarki do blachy i wielu innych narzędzi. Warto pamiętać, że ostatecznie, wykorzystywane narzędzia zależą od projektu, materiałów i technik produkcyjnych.

About Jagna Ariadna