Jak przygotować się na przejażdżkę rowerową?

Czy na przejażdżkę rowerową wystarczy mieć wyłącznie dobry rower? Czy tylko rower będzie świadczył o powodzeniu przejechanej trasy? Zdecydowanie nie! Jeśli wybierasz się w podróż bez względu na to, czy będzie ona krótka, czy długa, skompletuj zestaw kolarza, który stanie się bardzo przydatny. O czym warto pamiętać?

 

Niezbędne akcesoria dla miłośników rowerowych przejażdżek

 

Przed każdą podróżą, sprawdź stan techniczny swojego roweru. Jeśli nie masz pewności, czy sprzęt jest w pełni bezpieczny, oddaj go na przegląd. Następnie zrób listę potrzebnych rzeczy i sprawdź, czego Ci brakuje. Jeśli wybierasz się na przejażdżkę rowerową w sezonie jesiennym, musisz zadbać o prawidłowy strój. Dobrym uzupełnieniem kolarskiej garderoby jest bielizna termiczna, która zadba o twój komfort termiczny. Wysokiej jakości komplet bielizny wykonany z najlepszych materiałów poradzi sobie z odprowadzaniem wilgoci i dzięki temu nie będziesz czuł się spocony. Bielizna ogrzeje twoje ciało i nie przepuści chłodu. W trosce o swoje zdrowie na głowie powinieneś mieć czapkę i kask. A na dłoniach rękawiczki dla rowerzysty najlepiej z podwójnych materiałów izolujących ciepło. A na nogach powinny znaleźć się profesjonalne buty na rower. Pod siodełkiem zawsze znajdzie się miejsce na torbę rowerową, która przechowa podczas podróży potrzebne akcesoria. 

 

Jakie powinny być buty na rower?

 

Pamiętaj o tym, aby buty na rower były idealnie dopasowane do stopy. W końcu to nogi odgrywają bardzo ważną rolę. Siłą mięśni nóg pokonujesz swoją trasę, a stopy podczas przejażdżki nie mogą być niczym skrępowane, a tym bardziej ściśnięte. Stopa musi idealnie dopasowywać się do pedału. Co więcej, but nie może być niestabilny. Konstrukcja cholewki butów proponowanych przez sklep mikesport.pl wykonana została z szybkoschnącej mikrofibry. Z kolei palce wzmocniono Rockprintem, aby uzyskać jeszcze większą odporność i trwałość na ścieranie. 

About Jagna Ariadna